30 mln zł wsparcia na rozbudowę infrastruktury Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku

Czas1 min

Uniwersytet Pomorski w Słupsku otrzyma 30 mln zł rządowego wsparcia na inwestycje i rozbudowę infrastruktury. Dofinansowanie pozwoli na poprawę stanu technicznego budynków uczelni, remont obiektów sportowych i powiększenie bazy dydaktycznej.

– Na moją prośbę, Pan Premier Mateusz Morawiecki przychylił się do wniosku Pana Rektora o przekazaniu słupskiej uczelni 30 mln złotych. Jestem przekonany, że ta decyzja wpłynie na dynamiczny rozwój uczelni w kolejnych latach – przekazał cytowany w komunikacie prasowym rzecznik rządu i poseł Piotr Müller.

Dofinansowanie w całości zostanie przeznaczone na inwestycje i rozbudowę infrastrukturę uczelni, co pozwoli, jak zaznaczył Müller, na wzrost potencjału dydaktycznego i badawczo-rozwojowego Uniwersytetu Pomorskiego.

Zakres zadań z rządowym wsparciem finansowym obejmuje remont hali sportowej i rozbudowę obiektów sportowych na kampusie przy ul. Arciszewskiego, zagospodarowanie terenu zielonego w tej lokalizacji, by mogła tam powstać baza wypoczynku zewnętrznego dla studentów i mogły się tam odbywać wydarzenia naukowo-kulturalne. Jeden z budynków kampusu ma zyskać windę.

Natomiast przy ul. Kozietulskiego powiększony zostanie parking, budynek przy ul. Westerplatte zostanie wyremontowany i przystosowany do organizacji wydarzeń naukowo-kulturalnych i zajęć dydaktycznych.

W obiektach dydaktycznych obu kampusów planowany jest remont pokrycia dachowego.

Dofinansowanie przeznaczone zostanie także na poprawę infrastruktury serwerowo-sieciowej uczelni.

Uniwersytet Pomorski w Słupsku (Pomorskie) powstał 1 czerwca br. w wyniku przekształcenia Akademii Pomorskiej. W czwartek zainaugurował pierwszy rok akademicki po transformacji.

Źródło: Nauka w Polsce