Badaczka z Politechniki Łódzkiej w programie dla liderek

Prof. Marta Gmurek z Politechniki Łódzkiej została zaproszona do programu wymiany zawodowo-kulturowej International Visitor Leadership Program (IVLP) pod tytułem „Hidden No More: Empowering Women Leaders in STEM”. Służy on wymianie profesjonalistów i prowadzony jest przez amerykański Departament Stanu.

Prof. Gmurek wyjedzie do USA jako jedyna osoba z Polski. Celem IVLP jest podkreślenie i rozwój wkładu kobiet w naukę, technologie, inżynierię i matematykę (STEM). Do udziału są zapraszane kobiety, które wyróżniły się w tej działalności.

Prof. Marta Gmurek wyleci do USA 21 października i spędzi tam trzy tygodnie, m.in. spotykając się osobami kluczowymi dla prowadzenia badań i rozwoju, edukacji i nauczania, przywództwa i kształtowanie polityki publicznej.

To kolejny sukces badaczki z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. Marta Gmurek otrzymała ostatnio tytuł profesora i jest najmłodsza na PŁ w tym elitarnym gronie. Kilka miesięcy wcześniej została przyjęta do Young Academy of Europe. Jest pierwszą osobą z Łodzi i jedną z sześciorga w Polsce, w tym prestiżowym gronie młodych naukowców. Jest wiceprzewodniczącą Akademii Młodych Uczonych PAN.

Źródło: Politechnika Łódzka