Baywa i Icebug ograniczą ślad węglowy przemysłu odzieżowego

Czas1 min

Niemiecka spółka BayWa r.e, słynąca z inwestycji w źródła OZE, podjęła współprace z Icebug w zakresie ograniczenia śladu węglowego przemysłu obuwniczego i odzieżowego. Produkcja obuwia realizowana w Wietnamie ma produkować mniej emisji do powietrza.

O działaniach Baywa informuje Ola Tomaszek na łamach bloga Baywa. Icebug to marka obuwia typu „outdoor”. Jak czytamy, celem jest osiągnięcie dostępy do energii w 100% odnawialnej do produkcji i operacji poprzez magazynowanie energii i operacje termiczne na miejscu, co pozwoli fabrykom i partnerom zrobić krok dalej w kierunku zrównoważonej, zerowej produkcji netto bez poświęcania skali produkcji. Icebug prowadzi trzy fabryki w Wietnamie, a początkowy program ma na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o ponad 5000 ton rocznie. Chodzi o szybkie wdrażanie energii słonecznej na dachach fabryk Tier One w Wietnamie.

Działania będą realizowane w ramach programu „On-Site Rooftop Solar Group” zainicjowanego przez Clean Energy Investment Accelerator (CEIA), Apparel Impact Institute (Aii) i IDH Sustainable Trade Initiative. Pilotaż został po raz pierwszy wdrożony w 2021 roku.

Produkcja obuwia i odzieży odpowiada za wytwarzanie około 1,2 miliarda ton dwutlenku węgla rocznie – więcej niż przemysł lotniczy i morski razem wzięte. Według Światowego Forum Ekonomicznego emisja dwutlenku węgla w Wietnamie stanowi około 5% wszystkich globalnych emisji dwutlenku węgla.

Źródło: Baywa/Zdjęcie: Baywa

Zostaw komentarz