Biomimetyka – kiedy natura inspiruje technikę – wykład na Wydziale Inżynierii Biomedycznej

Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej zaprasza młodzież szkolną oraz nauczycieli na kolejne spotkanie z cyklu INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA WOKÓŁ NAS. Tym razem będzie można posłuchać wykładu pt. „Biomimetyka – kiedy natura inspiruje technikę”.

Wykład odbędzie się 27 kwietnia 2023 r. o godz. 13.00 w auli Audytorium Philips na Wydziale Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej w Zabrzu, przy ul. Roosevelta 40. Wygłosi go dr inż. Marta Kiel-Jamrozik i będzie on połączony z prezentacją specjalistycznej aparatury i eksperymentów związanych z treścią wykładu.

Zgłoszenia bezpośredniego uczestnictwa należy kierować na adres maria.bienkowska@polsl.pl (decyduje kolejność zgłoszeń). Wykład tradycyjnie będzie transmitowany na żywo w serwisie Youtubehttps://youtube.com/live/KgYOskJXUW4

Więcej informacji na stronie Wydziału Inżynierii Biomedycznej: www.polsl.pl/rib.

Cykl wykładów popularno-naukowych: Inżynieria Biomedyczna wokół Nas, został zapoczątkowany w kwietniu 2021 roku. Co miesiąc organizowane są spotkania dla uczniów szkół średnich i nie tylko, by mogli dowiedzieć się czym może zajmować się inżynier biomedyczny, czym jest inżynieria biomedyczna i jak szeroki zakres sobą obejmuje.  W ramach wykładów poruszane są ciekawe tematy, które są jedynie kroplą w morzu fascynującego świata Inżynierii Biomedycznej.

Źródło: Politechnika Śląska

Zostaw komentarz