Co zrobić z choinką po świętach w Warszawie?

Czas1 min

Warszawa po raz kolejny zachęcała mieszkańców, by na Święta Bożego Narodzenia kupowali choinki w doniczkach. Iglaki mogą później zyskać drugie życie. 

Miejscy leśnicy, podobnie jak w poprzednich latach, zorganizują zbiórki ukorzenionych drzewek (a później posadzą je w lasach):

  • 14 stycznia 2023 r. – pod Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa przy ul. Rydzowej 1A,
  • 21 stycznia 2023 r. – pod główną siedzibą Lasów Miejskich – Warszawa przy ul. Korkowej 170A.

Przyjmowane będą wyłącznie rodzime, ukorzenione gatunki drzewek: świerk pospolity, sosna zwyczajna i jodła pospolita. Leśnicy przypominają, że iglaki najlepiej jest trzymać w domu jak najkrócej – zwiększa to szanse na późniejsze przyjęcie się drzewka w lesie. Dlatego najlepiej jest przenieść choinkę na balkon tuż po świętach.

Co zamiast zbiórki Lasów Miejskich?

Poświąteczną choinkę – pozbawioną ozdób, opakowań, ziemi i donicy – możesz również zostawić w kontenerze oznaczonym napisem „zielone” lub w wyznaczonym przez administratora nieruchomości miejscu gromadzenia tych odpadów. Odpady zielone odbierane są przez cały rok. Harmonogram odbioru dla konkretnego adresu można sprawdzić na stronie i w aplikacji Warszawa19115.

Świątecznego iglaka można oddać też do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Płytowej 1 na Białołęce (czynny od poniedziałku do piątku, w godz. 11.00-19.00 oraz w soboty w godz. 9.00-17.00) lub umieścić w przydomowym kompostowniku.

Źródło: UM Warszawa / Grafika: Image by Sabrina Ripke from Pixabay

Zostaw komentarz