Crédit Agricole Auto Bank będzie finansował nową mobilność

Czas1 min

Powstał Crédit Agricole Auto Bank. Celem nowego banku, wywodzącego się z FCA Banku, jest zostanie wiodącym, niezależnym i wielomarkowym liderem w finansowaniu pojazdów oraz sektora mobilności w Europie.

CA Auto Bank to międzynarodowa grupa bankowa prowadząca działalność w 17 krajach europejskich i Maroku. Nowy Bank, nadzorowany przez Crédit Agricole Consumer Finance (będący częścią Crédit Agricole S.A.), jest owocem ogłoszonych w 2021 roku porozumień pomiędzy francuską Grupą a firmą Stellantis, w ramach reorganizacji partnerstwa finansowego obu firm.

Celem CA Auto Bank jest zdobycie pozycji wiodącego niezależnego, wielomarkowego gracza w zakresie finansowania pojazdów oraz w sektorze mobilności. Bank, który zachowa swoją europejską siedzibę w Turynie, jest silnie obecny na arenie międzynarodowej, a jego celem jest osiągnięcie co najmniej 10 miliardów euro outstandingu do 2026 r., przy czym 80% portfela nowych pojazdów będą stanowiły „zielone” w pełni elektryczne lub hybrydowe pojazdy ekologiczne.

Utworzenie CA Auto Bank stanowi jeden z filarów strategii CA Consumer Finance: Grupa dąży do tego, aby stać się europejskim liderem w dziedzinie zielonej mobilności, dzięki pełnej gamie rozwiązań dostarczanych przez jej spółki zależne i zaprojektowanych tak, aby zaspokoić wszystkie potrzeby klientów. CA Auto Bank, który pozycjonuje się jako nowy „Bank Mobilności dla Lepszej Planety”, zamierza przewodzić transformacji branży energetycznej, czyniąc dostęp do pojazdów o zerowej i niskiej emisji coraz bardziej powszechnym i przystępnym dla wszystkich odbiorców.

Źródło: Credit Agricole

Zostaw komentarz