Dzień Obniżania Kosztów Energii – zobacz listę dobrych praktyk

Czas1 min

Dzień Obniżania Kosztów Energii, obchodzony 10 stycznia, jest doskonałą okazją do przypomnienia i zachętą do stosowania dobrych praktyk w zakresie zmniejszania zużycia energii. W obliczu trudnej sytuacji energetycznej na świecie, należy w racjonalny sposób eksploatować ziemskie zasoby. Dlatego Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zachęca do podejmowania działań skutkujących uzyskaniem oszczędności energetycznych.


To nietypowe święto zapoczątkowała w 1995 roku niezależna organizacja Canadian Energy Efficiency Alliance. Pomysłodawcy obchodów każdego roku inspirują do podejmowania działań zmierzających do obniżenie kosztów energii – zarówno tych finansowych, jak i środowiskowych.

Wydatki związane ze zużyciem energii to istotny element każdego domowego budżetu. Co więcej, nasze działania w kierunku takich oszczędności mają też dobry wpływ na środowisko naturalne – produkcja energii elektrycznej przyczynia się do wzrostu emisji CO2, a zatem zmniejszenie zużycia energii to także mniejsza emisja dwutlenku węgla do atmosfery.

Oszczędzać energię możemy na wiele różnych sposobów. GDOŚ przedstawiła dobre praktyki w zakresie oszczędzania energii.

Dzień Obniżania Kosztów Energii_dobre praktyki
Źródło: GDOŚ

Ponadto, zachęcamy do zapoznanie się z kampanią edukacyjną Ministerstwa Klimatu i Środowiska ,,Oszczędzajmy Energię” i stosowanie także poza miejscem pracy ,,Dobrych praktyk w zakresie zmniejszenia zużycia energii” .

Przeczytaj, dowiedz się i wdrażaj – w domu oraz pracy – aby przyczynić się do korzystnego bilansu energetycznego na świecie.

Źródło: GDOŚ/Grafika: Rosy from Pixabay

Zostaw komentarz