Elektryczne tramwaje wodne ruszają w rejsy po Brdzie

Czas1 min

Od piątku, czyli 28 kwietnia, turystyczne statki elektryczne Słonecznik i Słonecznik II ponownie ruszają w rejsy nad Brdę. Podobnie jak w ubiegłym roku, będą oferowane dwie trasy: Słoneczna i Staromiejska – informuje Urząd Miasta Bydgoszcz.

Bydgoski Tramwaj Wodny to jedna z ulubionych i najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta. Możliwość podziwiania Bydgoszczy z perspektywy rzeki przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów i mieszkańców. W ubiegłym roku z usług tramwaju wodnego skorzystało ponad 27 tysięcy osób. Tramwaje wodne linii Słoneczna i Staromiejska (na tej drugiej statek pojawi się w poniedziałek, 1 maja) są obsługiwane przez elektryczne statki Słonecznik I i Słonecznik II, z których każdy pomieści do 28 pasażerów. Wejście na pokład obu tras odbywa się na Rybim Rynku.

Bilety można kupić online lub stacjonarnie w Bydgoskim Centrum Informacji przy ulicy Batorego 2. Istnieje również możliwość zakupu biletu u załogi statku, jednak tylko bezpośrednio przed rejsami, o ile są wolne miejsca. Tramwaje wodne kursują od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:20. W weekendy liczba kursów zostanie zwiększona, z pierwszym rejsami już o godzinie 9:15.

Słoneczniki kursują po dwóch malowniczych trasach:

  • Trasa Staromiejska – rejs rozpoczyna i kończy się na Rybim Rynku, trwa około 60-70 minut (w zależności od pracy śluzy). Tramwaj wodny mija Bydgoską Katedrę, Operę Nova i Wyspę Młyńską, a następnie przepływa obok zabytkowej śluzy trapezowej, by przebyć śluzowanie przez odnowioną śluzę miejską. Podczas dalszej części rejsu tramwaj minie majestatyczny budynek byłej Dyrekcji Kolei w Bydgoszczy.
  • Trasa Słoneczna – rejs rozpoczyna i kończy się na Rybim Rynku, trwa około 60 minut. Trasa początkowo wiedzie w dół rzeki, mijając Trasę Uniwersytecką oraz szereg obiektów sportowych. Przy hotelu Słoneczny Młyn statek zawraca i płynie w okolice Wyspy

Źródło: UM Bydgoszcz

Zostaw komentarz