Gdańsk opracował ,,Poradnik Zarządcy Nieruchomości” dot. gospodarki odpadami komunalnymi

Urząd Miejski w Gdańsku przygotował „Poradnik Zarządcy Nieruchomości” w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi. Jak przekonuje magistrat, 110-stronnicowy dokument to najprawdopodobniej pierwsze w kraju tak kompleksowe opracowanie porządkujące wszystkie kwestie „odpadowe” na linii gmina – zarządcy nieruchomości, spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe.

Poradnik to efekt pracy 40-osobowego Zespołu eksperckiego ds. rozwoju Systemu Gospodarki Odpadami Komunalnymi. W jego skład wchodzą przedstawiciele magistratu oraz jednostek gminnych, a także zarządców nieruchomości i spółdzielni mieszkaniowych.

Wszystkie zasady, procedury wyjaśniamy krok po kroku, podpowiadamy jakie są popełniane najczęstsze błędy, jakie rekomendujemy dobre praktyki, gdzie co można załatwić, kto za co odpowiada zgodnie z polskim prawem – powiedziała Olga Goitowska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego, który koordynował projekt.

Urząd miasta poinformował, że poradnik będzie dystrybuowany przede wszystkim w wersji elektronicznej. Jak przekonuje magistrat, dzięki temu w trakcie lektury można też sprawnie przejść do filmów instruktażowych, źródeł przepisów, załączników do pobrania czy wzorców wypełniania dokumentów.

Władze Gdańska przekonują, że publikacja ta nie jest projektem jednorazowym, a stałym.

„Poradnik Zarządcy Nieruchomości – Gospodarka Odpadami Komunalnymi w Gdańsku” w wersji pdf.

Źródło: Urząd Miasta Gdańsk / Grafika: ZielonyRozwoj.pl

Zostaw komentarz