Grupa Unimot rozbudowała linię produkcyjną polskich modułów fotowoltaicznych

Czas2 min

Grupa Unimot rozbudowała park maszynowy linii produkcyjnej polskich modułów fotowoltaicznych znajdującej się w fabryce PZL Sędziszów. Obecnie moc produkcyjna linii wynosi 45 MW. Grupa Unimot sprzedaje panele pod marką AVIA Solar, ale kieruje swoją ofertę również do firm, które chcą wyprodukować panele fotowoltaiczne pod własnymi markami. Grupa Unimot nie wyklucza dalszej rozbudowy linii produkcyjnej.

Linia produkcyjna polskich paneli fotowoltaicznych Grupy Unimot została uruchomiona w lipcu 2021 r. w hali należącej do PZL Sędziszów w Sędziszowie Małopolskim. Początkowo jej moc wynosiła 15 MW/rocznie, jednak zainteresowanie europejskim produktem sprawiło, że Grupa zdecydowała się rozbudować linię i zwiększyć jej wydajność trzykrotnie.

Instalacje fotowoltaiczne stały się niezwykle popularną alternatywą dla wciąż rosnących cen energii. Moc zainstalowanych w Polsce instalacji fotowoltaicznych wynosi już około 12 GW, podczas gdy plany rządowe zakładały moc 10 GW energii ze słońca dopiero w roku 2040. To trend, który obserwujemy w całej Europie, dlatego naszym celem jest oferowanie naszych produkowanych w Polsce paneli na całym rynku europejskim. Czas pandemii i wojna w Ukrainie pokazały jak ważna jest jakość i solidność lokalnego dostawcy. Wybierając polskie panele od Unimot, klient może liczyć na zdecydowanie większą elastyczność zamówień w porównaniu do produktów azjatyckich, których zakup wiąże się z długim czasem dostawy i koniecznością pokrycia kosztów logistyki – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot.

Park maszynowy Grupy Unimot przewiduje możliwość produkcji paneli fotowoltaicznych z użyciem ogniw nawet do wielkości M12. Panele fotowoltaiczne AVIA Solar będą sprzedawane w najbardziej popularnych w swoich segmentach mocach, czyli od 350 Wp do ponad 450 Wp.

– Postawiliśmy na sprawdzoną technologię i moc modułów cieszącą się największą popularnością wśród klientów, ponadto wykorzystujemy komponenty światowych liderów – między innymi 3M, Interfloat i DOW. Możemy zaoferować klientom moduły fotowoltaiczne produkowane pod ich własnymi markami, dopasowane do indywidualnych oczekiwań, wraz z profesjonalnym doradztwem i wsparciem technicznym. Współpracujemy tylko z wyspecjalizowanymi dostawcami z branży fotowoltaicznej, którzy od dziesiątek lat budowali swoje obecne doświadczenie i stabilną pozycję. Dbamy o to, by wszyscy nasi partnerzy handlowi utrzymywali najwyższe standardy pracy. Naszą mocną stroną jest również profesjonalny zespół produkcyjny składający się z inżynierów chemii czy elektryki – dodaje Stanisław Bajorski, dyrektor ds. produktów OZE, Unimot.

Panele fotowoltaiczne, które produkowane są w fabryce PZL Sędziszów, opierają się na sprawdzonej od wielu dekad technologii krzemowej monokrystalicznej. Do ich produkcji wykorzystywane są najwyższej jakości surowce, pochodzące od znanych globalnych marek, co ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia wysokiej sprawności i żywotności paneli PV. Odróżniają się od konkurencyjnych rozwiązań wysoką jakością – na linii produkcyjnej przeprowadzane są testy i badania laboratoryjne, których wyniki są następnie weryfikowane i przypisywane indywidualnie do każdego panelu fotowoltaicznego. Pozwala to na pełną kontrolę jakości na każdym etapie produkcji, a także w obsłudze posprzedażowej. Każdy panel fotowoltaiczny posiada również indywidualny kod QR, który daje możliwość śledzenia produktu w całym cyklu funkcjonowania na rynku, aż do recyklingu. W trosce o środowisko moduły przesyłane są do klientów w ekologicznych opakowaniach.

Poza modułami fotowoltaicznymi, Unimot oferuje swoim klientom również falowniki, rozdzielnice elektryczne, magazyny energii i akcesoria uzupełniające.

Źródło i zdjęcie: Unimot

Zostaw komentarz