Kraków wdroży ładowarki EV wbudowane w latarnie LED

Urząd Miasta Krakowa poinformował, że przygotowuje projekt modernizacji oświetlenia ulicznego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. W ramach tego zadania miasto planuje stworzyć dodatkowo system stacji do ładowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem latarni LED.

Aby jeszcze lepiej opracować szczegóły zadania związanego ze stworzeniem systemu stacji ładowania, został opracowany formularz. Mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje lokalizacji, w których na latarniach mogłyby pojawić się urządzenia wyposażone w moduł umożliwiający ładowanie pojazdów elektrycznych.

Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa, powiedział: „Właśnie mieliśmy okazję zobaczyć, jak latarnia LED może służyć do ładowania pojazdu elektrycznego. To urządzenie nie jest zbyt duże, ale może zdecydowanie usprawnić obsługę samochodów elektrycznych, których będzie coraz więcej w naszym mieście z roku na rok.”

Piotr Trzepak, zastępca dyrektora ds. dróg w Zarządzie Dróg Miasta Krakowa, podkreśla: „Zachęcamy mieszkańców do zgłaszania propozycji lokalizacji. Na bazie ankiety sprawdzimy, czy jest zapotrzebowanie w mieście na tego typu rozwiązanie oraz jakiego rodzaju pojazdy byłyby ładowane.”

Źródło: UM Kraków

Zostaw komentarz