Lubelski start-up z pomocą ultradźwięków wytwarza unikalny ekstrakt roślinny

Czas2 min

Dzięki zastosowaniu ultradźwięków firma PBC Labs uzyskała niezwykle wydajny ekstrakt o wyjątkowych, potwierdzonych badaniami właściwościach. Do produkcji wykorzystywana jest roślina niestosowana dotychczas w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym, co potwierdziło badanie czystości patentowej. Tym samym produkt stanowi nową jakość na rynku naturalnych ekstraktów roślinnych i ma szansę zrewolucjonizować branżę.

Innowacja na skalę światową

Ekstrakt Impatic Essence pozyskiwany jest z rośliny niewykorzystywanej dotąd w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym, co potwierdziła ocena czystości patentowej. Zastosowanie zwalidowanej metody ekstrakcji wspomaganej ultradźwiękami pozwoliło pozyskać wyciąg o wysokiej, potwierdzonej skuteczności. Obecne w roślinie związki mają zdolność opóźniania procesów starzenia. Dodatkowo ekstrakt wykazuje silne właściwości przeciwzapalne połączone ze stymulacją odnowy tkankowej, usprawnieniem mikrokrążenia oraz zdolnością łagodzenia podrażnień. Surowiec do produkcji jest pozyskiwany ze stanowisk naturalnych w Polsce, jest zatem tańszy w transporcie i łatwiej dostępny dla krajowych i europejskich producentów niż rozwiązania z Azji. Lokalna produkcja jest też ekologiczniejsza, skraca czas dostaw oraz zwiększa ich regularność, bez ryzyka, że zostaną zaburzone, jak podczas pandemii SARS-CoV-2.

Polski produkt z szansą na podbicie światowych rynków

Mając świadomość potencjału drzemiącego w ekstrakcie PBC Labs planuje udział w międzynarodowych targach COSMETIC 360 odbywających się w Paryżu 18 i 19 października. To jedna z najważniejszych na świecie imprez targowych adresowanych do branży kosmetycznej i perfumeryjnej – w tegorocznej edycji udział weźmie 220 wystawców oraz około 5000 odwiedzających.

– Udział w targach COSMETIC 360 to możliwość zaprezentowania własnej oferty, nawiązania relacji z potencjalnymi klientami oraz okazja do zapoznania się z ciekawostkami z branży i propozycjami konkurencji. Podpatrywanie najlepszych i wymienianie się z nimi doświadczeniami pozwala nam oferować produkty, które będą innowacyjne oraz dostosowane do potrzeb klientów – wyjaśnia Joanna Latosiewicz – Business Development Manager i członek zarządu PBC Labs.

Unijne dofinansowanie potwierdzeniem innowacyjności ekstraktu

Wyjątkowość Impatic Essence potwierdzają polskie zgłoszenie patentowe P.443004 oraz europejskie zgłoszenie patentowe 11P51179P00. Produkt wyróżnia się również dużą koncentracją substancji czynnych osiągniętą dzięki eksperymentalnej, nowatorskiej metodzie ekstrakcji. Dzięki temu może konkurować jakością i ceną z istniejącymi już produktami. Dodatkowo jest czystszy, tańszy, wydajniejszy (w 1 ml znajduje się wyższe stężenie substancji czynnych niż w ekstraktach przygotowywanych tradycyjnie) oraz skuteczniejszy. Rozwiązanie doceniła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Na wprowadzenie produktu na rynek PBC Labs uzyskało wsparcie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności na lata 2014 –2020 (Wytyczne horyzontalne) oraz w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, Działanie 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów. Poddziałania 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej.

PBC Labs

PBC Labs to polski startup wchodzący na rynek ekstraktów roślinnych do zastosowania w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. W swojej ofercie posiada unikalny ekstrakt Impatic EssenceÒ, którego skuteczność potwierdziły badania naukowe.

Wysoka wydajność ekstraktów, 100% naturalnego składu, niski koszt pozyskania surowców i ich dostępność czynią PBC Labs silnym i stabilnym partnerem dla producentów kosmetyków, suplementów diety i wyrobów ziołowych.

Źródło: PAP MediaRoom