Menlo Electric rozszerza dystrybucję na potrzeby projektów wielkoskalowych

Czas2 min

Menlo Electric, najszybciej rozwijający się dystrybutor fotowoltaiki w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (region EMEA), tworzy nową linię biznesową, której celem jest zapewnienie kompleksowego wsparcia dla kluczowych klientów, w tym firm IPP (Independent Power Producers), EPC (Engineering, Procurement, Construction) oraz deweloperów. Inicjatywa ma na celu pomoc klientom w pokonywaniu wyzwań związanych z wielkoskalowymi projektami fotowoltaicznymi.

Nowa linia biznesowa będzie koncentrować się na zapewnieniu kluczowym klientom dużej dostępności modułów i falowników. Będą oni mogli także skorzystać z większej elastyczności pod względem finansowym, bezpośredniego punktu kontaktu i kompleksowe usługi zarządzania projektami wielkoskalowymi. Menlo Electric gwarantuje również szybką dostawę sprzętu bezpośrednio na miejsce projektu. Na początek Menlo skupi się na projektach o mocy powyżej 3 MW.

Menlo Electric jest obecnie jednym z trzech największych dystrybutorów marek Jinko Solar i Risen Energy w Europie, a także współpracuje z wiodącymi światowymi producentami modułów, falowników i baterii, takich jak JA Solar, Sungrow, SolarEdge, Solax, Deye, FoxESS i Tsun. Obecnie firma planuje skoncentrować swoją działalność w zakresie projektów wielkoskalowych w Polsce, Niemczech, Hiszpanii i Włoszech, z planowaną ekspansją na kraje Beneluksu, Bałkany i resztę Europy.

Filip Sypko pokieruje nową linią biznesową w roli General Managera. Posiada on 11-letnie doświadczeniem jako przedsiębiorca i manager. Z branżą fotowoltaiczną związany jest od ponad 5 lat, podczas których wykazał się specjalistyczną wiedzą w zakresie wielkopowierzchniowych projektów fotowoltaicznych i C&I (Commercial & Industrial). Nadzorował on projekty o łącznej mocy ponad 2 GW powstające na 6 rynkach.

Filip Sypko, General Manager Key Accounts, fot. Menlo Electric

Filip Sypko tak wyjaśnia swoją wizję: „W tak dynamicznym otoczeniu nowa linia biznesowa Menlo Electric jest potrzebnym i ważnym rozwiązaniem. Ponieważ branża fotowoltaiczna przeżywa okres szybkiego wzrostu, chcemy być stabilnym i niezawodnym partnerem dla naszych klientów. Czasem nawet duzi gracze nie są w stanie zabezpieczyć wszystkich swoich potrzeb na czas. Rozumiemy wyzwania i niepewność, przed którymi mogą stanąć takie firmy. Nasza misja jest jasna: chcemy być liderem we współpracy przy projektach wielkoskalowych, zapewniając najnowocześniejsze technologie i ciągłe wsparcie dla naszych klientów. Jesteśmy nie tylko dystrybutorem komponentów fotowoltaicznych, ale przede wszystkim partnerem strategicznym, oferującym kompleksowe rozwiązania, które zaspokajają potrzeby naszych klientów.”.

Jednym z przykładów już zrealizowanych projektów z tego obszaru jest budowa farmy fotowoltaicznej z wykorzystaniem modułów Jinko Solar we współpracy z litewską firmą Ignitis Group. W pierwszej fazie projektu wykorzystano ponad 30 000 bifacjalnych modułów Tiger Pro, każdy o mocy 540 Wp marki Jinko Solar. Instalacja ukończona na tym etapie wytwarza wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zasilić aż 6 000 gospodarstw domowych.

Dzięki zaangażowaniu w zrównoważony rozwój i rozwiązania w zakresie energii odnawialnej firma Menlo Electric jest przekonana, że zapewni znaczące wsparcie kluczowym klientom w ich projektach wielkoskalowych.

Menlo Electric to najszybciej rozwijający się dystrybutor komponentów fotowoltaicznych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (region EMEA). Dzięki silnemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój firma dostarcza komponenty fotowoltaiczne klientom w całym regionie. Menlo Electric dysponuje 12 centrami logistycznymi, zapewniając w ten sposób łatwy dostęp do wysokiej jakości produktów i wspierając rozwój projektów PV. W 2022 roku firma dostarczyła ponad 600 MW rozwiązań w zakresie energii odnawialnej do 37 krajów.