Minister Anna Moskwa otworzyła Ekopracownię w Wyśmierzycach

Interaktywny monitor, moduł „Jakość powietrza” i „Energia”, teleskop, mikroskopy, globusy, tablice i umeblowanie (ławki, szafy i regały) to wyposażenie ekopracowni w Publicznej Szkole Podstawowej im. bł. ks. prof. Franciszka Rosłańca w Wyśmierzycach, które dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego uczniowie 5 klasy uczestniczyli w prezentacji ekopracowni razem z minister klimatu i środowiska Anną Moskwą.

– To jedna z pierwszych Ekopracowni realizowanych w ramach programu priorytetowego otwieranych w Polsce. Życzę, aby dobrze służyła uczniom w nauce biologii, geografii i przyrody. Na utworzenie Ekopracowni w każdym powiecie przeznaczyliśmy 40 mln zł – mówiła minister Anna Moskwa.

Na monitorze interaktywnym zaprezentowano moduł dotyczący selektywnej zbiórki odpadów, a obserwacja w mikroskopach dotyczyła przygotowanych preparatów m.in. bawełny i innych roślin. Około 40 tys. zł dofinansowania wyposażenia sali i wkład własny gminy ułatwią i uatrakcyjnią naukę przedmiotów przyrodniczych. Dofinansowanie w formie dotacji przedsięwzięć z zakresu edukacji ekologicznej było udzielane w ramach konkursu „Ekopracownia” w ramach Programu Priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska