ML System uzyskał deklarację środowiskową III typu dla modułów BIPV

Czas1 min

Polska spółka ML System S.A. uzyskała deklarację środowiskową III typu dla „Modułów BIPV”, wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie.

Inwestor informuje, że Deklaracja Środowiskowa Produktu (EPD) jest tworzona w oparciu o wymagania normy: ISO 14025 – Etykiety i deklaracje środowiskowe Typu III oraz normy: EN 15804 – Zrównoważoność obiektów budowlanych – Deklaracje środowiskowe wyrobu – Podstawowe zasady kategoryzacji wyrobów budowlanych.

EPD opisuje szczegółowo oddziaływanie produktu na środowisko naturalne na poszczególnych etapach jego wytwarzania i cyklu życia, począwszy od pozyskania materiałów, przez etap produkcji, transport, montaż, użytkowanie – skończywszy na utylizacji i recyklingu. Jest to ważny czynnik zapewniający nabywcom możliwość dokonania świadomego wyboru wyrobów budowlanych, przy zachowaniu istotnych aspektów środowiskowych, zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju.

Korzyści płynące z Deklaracji EPD

Deklaracja EPD daje szeroki wachlarz korzyści. Wyróżnia produkt na tle konkurencji w przemyśle budowlanym umożliwia porównanie wpływu użytych materiałów na środowisko naturalne w celu wybrania najbardziej zrównoważonej opcji. Produkty z deklaracją EPD są wykorzystywane podczas budowy obiektów, dla których wymagane są certyfikaty zrównoważonego budownictwa, ponadto produkty te dostosowują się do najnowszych regulacji i wymogów prawnych .

Moduły BIPV, jako jedne z kluczowych produktów ML System są zgodne z wymaganiami i normami środowiskowymi uwzględnianymi w zrównoważonym budownictwie.

Obecnie żaden z producentów nie zdecydował się na uzyskanie Deklaracji Środowiskowej na „Moduły BIPV”, co czyni ML System pionierem tego przedsięwzięcia.

Źródło: ML System

Zostaw komentarz