ML System z zastrzeżonymi wzorami przemysłowymi dla ceramicznej dachówki PV

Czas1 min

Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej zarejestrował opracowane przez Spółkę ML System nowe wzory przemysłowe dla fotowoltaicznej dachówki ceramicznej, tj. kształt, który wpływa na sposób mocowania,a także system odwodniania, będący jednocześnie zamkiem dopasowującym.

– Ceramiczna dachówka fotowoltaiczna ze względu na swoją budowę jest dostosowana geometrycznie do istniejących na rynku klasycznych rozwiązań, tak by możliwe było wykorzystanie na dachu zarówno naszej dachówki, jak i dachówek popularnych producentów. Sam sposób montażu z wykorzystaniem gwoździ czy wkrętów jest znany w przypadku klasycznych dachówek ceramicznych. Poprzez specjalne ukształtowanie punktu mocującego i wykonanie otworów będzie to możliwe także w naszej dachówce fotowoltaicznej, przy zachowaniu wszystkich wymiarów oraz rozstawu łat. Oferujemy kompletny system z falownikiem oraz systemem zabezpieczeń elektrycznych – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

W krajach Unii Europejskiej, wzory przemysłowe są chronione przez okres 5 lat, licząc od dnia zgłoszenia, a ten przypada na: 16 kwietnia 2023 r. Po upływie tego terminu, okres ochrony może zostać przedłużony.

Fotowoltaiczna dachówka to przełom w technologii pokryć dachowych. Nowe rozwiązanie to zwiększenie wytrzymałości oraz trwałości w stosunku do tradycyjnych dachówek ceramicznych z nową funkcjonalnością produkcji energii z odnawialnych źródeł, przy zachowaniu rozmiaru, barwy i sposobu montażu, identycznym z tradycyjnymi pokryciami dachowymi. Specjalnie opracowana, chroniona prawem patentowym technologia produkcji, pozwala na precyzyjne dopasowanie w zakresie, technicznym, estetycznym i barwy, do najpopularniejszych na rynku dachówek ceramicznych, co z kolei daje nowe możliwości zastosowania na wielu budynkach, w tym również zabytkowych oraz szanse współpracy z największymi znanymi markami pokryć ceramicznych.

Dbałość o detale jest efektem wieloletnich prac B+R zespołu ML System, we współpracy z wiodącym producentem dachówek ceramicznych, ośrodkami badawczymi, a także ekspertami z dziedziny konserwacji zabytków.

Źródło: ML System