Mława zachęca do segregacji. Dla 3 tys. osób czekają torby płócienne

W Mławie ruszyła kampania ,,Czy wiesz, jak segregować?”. To inicjatywa Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego, której celem jest rozwianie wątpliwości, do jakiej frakcji wrzucić ten czy inny odpad. W ramach kampanii 3 tys. osób, które przyjdą do ratusza z nową deklaracją, otrzymają ekologiczną torbę płócienną w jednym z sześciu wzorów.

Jak poinformowały władze miasta, mimo że wysokość opłat za odbiór śmieci nie zmieniła się, wraz z początkiem roku mieszkańcy muszą wypełnić ustawowy obowiązek i ponownie złożyć w ratuszu deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Według danych mławskiego ratusza, dotychczas wpłynęło 530 nowych deklaracji, co stanowi około 12 procent wszystkich spodziewanych. Przypominamy, że termin składania dokumentów upływa 10 lutego 2023 roku.

Torby na odpady zostały przygotowane w sześciu wzorach. Są w kolorach odpowiadających frakcjom odpadów: żółtym (plastik i metal), zielonym (szkło), niebieskim (papier), brązowym (odpady bio), a także w kolorze czarnym (odpady zmieszane) i czerwonym (elektrośmieci). Każda z nich jest opatrzona informacją, która może wzbogacić wiedzę mieszkańców na temat segregacji odpadów.

Źródło: Urząd Miasta Mława/Grafika: ZielonyRozwoj.pl

Zostaw komentarz