Na Politechnice Łódzkiej powstało audytorium projektowania konstrukcji stalowych

Na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ otwarto nowoczesne audytorium projektowania konstrukcji stalowych. Jest to efekt współpracy Katedry Mechaniki Konstrukcji z łódzką firmą Rex-Bud Budownictwo, specjalizującą się w generalnym wykonawstwie inwestycji przemysłowych, magazynowych i handlowych.

Na uroczystym otwarciu kierownik Katedry prof. Jarosław Jędrysiak powitał m.in. prorektora ds. kształcenia dr. hab. inż. Andrzeja Romanowskiego, prof. PŁ, wiceprezydenta m. Łodzi Adama Pustelnika oraz współwłaściciela grupy Rex-Bud Budownictwo Dominika Karczewskiego.

Dzięki pomocy firmy studenci uczyć się będą konstrukcji stalowych w nowej, funkcjonalnej sali, a praktycznie na każdych zajęciach przy omawianych zagadnieniach nauczyciele będą mogli użyć eksponatów pokazujących rzeczywiste rozwiązania konstrukcyjne.

– Nie ma nic lepszego od kształcenia praktycznego – podkreśla prorektor Andrzej Romanowski.

Podobnie zauważa wiceprezydent Pustelnik, mówiąc, że dzięki integracji z przemysłem studenci mogą odbierać kompletną edukację. Hasło firmy „Rex-Bud. Buduj z Nami swoją przyszłość” oddaje jej politykę także w kontekście współpracy z uczelniami. Łódzka firma, łódzka uczelnia to dobry związek do prowadzenia działań, które są potrzebne obu partnerom.

Nowa sala jest pierwszym, ale jak podkreślał współwłaściciel grupy Dominik Karczewski, nieostatnim efektem wcześniej podpisanej umowy o współpracy.