Obliczanie śladu węglowego – weź udział w warsztatach

Czas2 min

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. (KAPE) oraz Polski Fundusz Rozwoju (PFR) zapraszają na kolejną serię warsztatów z obliczania śladu węglowego organizacji. Przedsiębiorstwa przygotowujące się do nowych obowiązków w zakresie raportowania niefinansowego (ESG), wynikających z zapisów dyrektywy CSRD (o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju), zyskują unikalną szansę dołączenia do grona organizacji, które potrafią zmierzyć swój wpływ na środowisko.

Z dotychczasowych edycji skorzystało już ponad 60 firm, które w ramach spotkań z ekspertami dokonały obliczeń i poznały swój ślad węglowy. Oferta warsztatowa obejmuje szkolenia z zakresu 1 i 2, zakresu 3 lub pakiet obejmujący wszystkie zakresy.

DLA KOGO?

W obliczu zmian klimatycznych i kształtowania się nowego modelu biznesowego firm opartego o poszanowanie zasad zrównoważonego rozwoju, coraz ważniejszy staje się rozwój kompetencji indywidualnych oraz grupowych w zakresie obliczania śladu węglowego. Warsztaty dedykowane są do: kadry zarządzającej przedsiębiorstw oraz osób odpowiedzialnych w swoich firmach za kwestie zrównoważonego rozwoju, ESG, ochronę środowiska, marketing, finanse i relacje inwestorskie.

KORZYŚCI

Przedsiębiorstwa, które wezmą udział w warsztatach:zbadają ślad węglowy organizacji w zakresach 1 i 2, oraz przygotują się do obliczeń w zakresie 3, zdobędą unikalne kompetencje do samodzielnego stosowania metodyki obliczania śladu węglowego,poznają rozwiązania redukcyjne w zakresie emisji gazów cieplarnianych,będą pracować na interaktywnych narzędziach do obliczeń, zbierania danych i prezentacji wyników: Envirly (zakres 1 i 2) oraz Microsoft Sustainability Manager (zakres 3). Nauczą się wdrażać rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

EKSPERCI

Warsztaty poprowadzą eksperci z Krajowej Agencji Poszanowania Energii (wszystkie 3 zakresy) oraz firmy Clouds On Mars (tylko zakres 3), którzy są praktykami biznesu, na co dzień pracującymi z największymi polskimi firmami oraz międzynarodowymi koncernami.

Piotr KRYSIK – Ekspert ds. efektywności energetycznej w KAPE S.A.; posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie sporządzania audytów energetycznych, audytów efektywności energetycznej, opracowywania strategii dekarbonizacji oraz optymalizacji energii w budownictwie i przemyśle. Autor publikacji z zakresu inżynierii środowiska, zrównoważonego rozwoju oraz wyceny nieruchomości.

Ilona WOJDYŁA – Kierownik Projektu ds. Transformacji Energetycznej w KAPE S.A.; posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu analiz energetycznych dla budynków, przygotowaniu opracowań dot. efektywności energetycznej, OZE, wyliczaniu śladu węglowego budynków oraz organizacji. Prowadząca szkolenia w tematyce efektywności energetycznej w budownictwie oraz liczenia śladu węglowego organizacji.

Dr Jan T. MIZGAJSKI – ESG Solutions Manager w Clouds On Mars, ekspert w zakresie szacowania emisji gazów cieplarnianych i modelowania emisji Scope 3 za pomocą EEIO/LCA. Członek grupy roboczej ds. raportowania ESG przy Ministerstwie Finansów.

WARIANTY

Zainteresowani warsztatami mają do wyboru różne warianty w zależności od stopnia zaawansowaniaWarsztaty grupowe dla firm w zakresie 1 i 2 – prowadzenie: KAPE S.A.
Start: 4 października 2023
Zapisy: https://bit.ly/warsztaty-zakres-1-2
Cena: 3 999,00 zł netto za udział do 7 osób z organizacjiWarsztat grupowe dla firm w zakresie 3  – prowadzenie: KAPE S.A. i Clouds On Mars
Start: 7 listopada 2023
Zapisy: https://bit.ly/warsztaty-zakres-3
Cena: 3 999,00 zł netto za udział do 7 osób z organizacjiPakiet warsztatów – Przygotowanie firmy do obliczenia śladu węglowego w 3 zakresach
Zapisy: https://bit.ly/warsztaty-pakiet
Cena promocyjna: 6 500,00 zł netto (za pakiet)

W razie pytań zachęcamy do kontaktu bezpośredniego pod adresem mailowym kape@kape.gov.pl lub siecfirmprzyszlosci@pfr.pl

Źródło: KAPE