POPH2. Wiesz więcej! Sieć Badawcza Łukasiewicz przygotowała materiały edukacyjne o technologiach wodorowych

POPH2. Wiesz Więcej, fot. ZielonyRozwój.pl
POPH2. Wiesz Więcej, fot. ZielonyRozwój.pl
Czas1 min

Łukasiewicz – ITECH Instytut Innowacji i Technologii rozpoczyna ogólnodostępną kampanię edukacyjną poświęconą technologiom wodorowym. Inicjatywa „POPH2. Wiesz więcej!” realizowana w ramach projektu „Popularyzacja wodoru w społeczeństwie (popH2society)”, ma na celu przybliżenie społeczeństwu kluczowej roli wodoru w transformacji energetycznej. W ramach projektu powstały materiały edukacyjne w formie infografik i ulotek, które są skierowane do dzieci i młodzieży. Przygotowano także propozycje scenariuszy lekcyjnych dla nauczycieli oraz filmy-wykłady z polskimi ekspertami.

Kampania, koordynowana przez Joannę Grudowską, obejmie serię dziewięciu materiałów filmowych przygotowanych przez wiodących polskich ekspertów z różnych instytucji badawczych. Filmy będą systematycznie udostępniane sukcesywnie, prezentując kompleksowe spojrzenie na różne aspekty technologii wodorowych.

W przygotowanych materiałach naukowcy z takich instytucji jak Sieć Badawcza Łukasiewicz, Instytut Energetyki czy Polska Akademia Nauk, przedstawią między innymi znaczenie wodoru we współczesnej energetyce, aspekty praktyczne związane z wykorzystaniem wodoru w transporcie, technologie produkcji wodoru oraz kluczowe elementy infrastruktury wodorowej.

Wśród ekspertów dzielących się swoją wiedzą znaleźli się między innymi dr inż. Katarzyna Stec (Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych), prof. dr hab. inż. Jakub Kupecki (Instytut Energetyki), dr inż. Piotr Wieczorek (Przemysłowy Instytut Motoryzacji) oraz dr inż. Łukasz Lindner (Instytut Fizyki Molekularnej PAN).

Kampania, realizowana w ramach Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”, otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa przyznane przez Ministra Edukacji i Nauki (POPUL/SN/0338/2023/01). Jej celem jest nie tylko edukacja, ale także budowanie świadomości społecznej na temat roli wodoru w przyszłości energetycznej Polski i świata.

Szczegółowe informacje o kampanii oraz harmonogram publikacji materiałów dostępne są na stronie internetowej instytutu. Organizatorzy zachęcają do śledzenia mediów społecznościowych ITECH, gdzie będą pojawiać się kolejne materiały edukacyjne.