Precertyfikat ZIELONY DOM dla inwestycji mieszkaniowej Aleja Drzew w Łodzi

Czas1 min

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przyznało pierwszy precertyfikat ZIELONY DOM dla jednorodzinnej inwestycji mieszkaniowej Aleja Drzew w Łodzi. Oznacza to, iż inwestycja ta przyjęła strategię realizacji elementów budownictwa zrównoważonego i po zakończonym procesie inwestycyjnym ma szansę na otrzymanie certyfikatu ZIELONY DOM, który potwierdzi jakość ekologiczną oraz wysoką efektywności energetyczną. Precertyfikat przyznano z końcem lipca br.

W ramach precertyfikatu ZIELONY DOM, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC poddało ocenie projektowej 22 budynki w zabudowie bliźniaczej, czyli 44 lokale mieszkaniowe tworzące inwestycję Aleja Drzew w Łodzi, należącą do Tier Investment S.A. Akredytowanym audytorem precertyfikacji jest Łukasz Dembski, z firmy Dembski – Nowak.

Rozpoczęty tym samym proces certyfikacji będzie monitorowany przez audytora w całym okresie realizacji, weryfikując przyjęte założenia projektowe i rozwiązania deklarowane przez inwestora. Zrealizowana inwestycja będzie ponownie oceniana przez PLGBC pod kątem wdrożonych rozwiązań.

– System oceny wielokryterialnej ZIELONY DOM dla budownictwa mieszkaniowego wyznacza standard budynków energooszczędnych i przyjaznych środowisku. Certyfikat powstał z potrzeby udostępnienia uniwersalnego narzędzia dla deweloperów i inwestorów do podkreślenia jakości projektów mieszkaniowych oraz świadomego wpisania się w zrównoważone budownictwo w Polsce. Cieszy nas fakt, iż możemy zaprezentować pierwszą polską inwestycję objętą precertyfikatem ZIELONY DOM -podkreśla Dorota Bartosz,  Dyrektor Techniczna ds. Budownictwa Zrównoważonego, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

– Z myślą o społeczeństwie, środowisku i ekonomii przyszłych mieszkańców naszego osiedla stworzyliśmy unikatową i wyjątkową koncepcję osiedla na skalę Polski. W projekcie Aleja Drzew zwróciliśmy szczególną uwagę na dbałość o otoczenie, naturalność i wydobycie jak największej ilości atutów oferowanych przez Matkę Naturę. Stawiamy na ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania współczesnego świata. Wszystko po to, aby współtworzyć zielone dziedzictwo Łodzi. Zapraszam do świata ekologicznego budownictwa. – Ewelina Kachniarz, Prezes Zarządu Aleja Drzew Sp. z o.o.

Certyfikat ZIELONY DOM to pierwsza polska wielokryterialna certyfikacja dla budownictwa mieszkaniowego, opracowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z uznanymi ekspertami krajowymi i zagranicznymi.

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC 

Zostaw komentarz