Qair Polska podpisuje kontrakt PPA

Czas1 min

Niezależny producent energii odnawialnej, firma Qair, ogłasza podpisanie 12-letniej umowy na sprzedaż energii. Odbiorcą jest międzynarodowa korporacja, która posiada w Polsce zakłady produkcyjne i zatrudnia niemal 10 tysięcy pracowników. Kontrakt Power Purchase Agreement z fizycznym odbiorem przewiduje dostawy energii z elektrowni wiatrowych oraz farmy fotowoltaicznej, której budowa ruszyła na początku 2023 roku.

Wielkość kontraktu została dostosowana do wymagań odbiorcy i jest jedną z największych korporacyjnych umów PPA na rynku OZE w Polsce. Spółka dostarczy w trakcie trwania kontraktu 2 TWh zielonej energii.

– W Qair rozumiemy, że bezpieczeństwo energetyczne firm jeszcze nigdy wcześniej nie było tak ważne. Realizujemy nasze założenia strategiczne – w 2022 rok wkroczyliśmy z misją wspierania biznesów w dążeniu do ich niezależności energetycznej i stabilizacji kosztów energii. Naszą grupą docelową są duże podmioty – liderzy swoich branż, z których produktów i usług korzystają miliony Polaków. W ten sposób pośrednio możemy łagodzić efekty kryzysu inflacyjnego. Udział sprzedaży energii w ramach cPPA z naszego portfela będzie dynamicznie wzrastał w kolejnych latach. Negocjujemy kolejne kontrakty z czołowymi markami, które powiększą nasz portfel umów cPPA do 5TWh. – mówi Krzysztof Wojtysiak, CEO Qair Polska.

Farmy wiatrowe, z których będzie pochodziła zakontraktowana energia osiągnęły status operacyjnych i uzyskały koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej w 2022 roku. Jest to pierwszy projekt Qair Polska, który zostanie zrealizowany na zasadach komercyjnych poza systemem aukcyjnym.

Źródło i zdjęcie: Qair

Zostaw komentarz