Skanska wystartowała z „zieloną” budową Jaśminowego Mokotowa V

Czas2 min

Skanska rozpoczęła budowę piątego etapu słynnej i nagradzanej inwestycji na warszawskim Mokotowie. W ramach projektu deweloper stworzy 6 dwupiętrowych budynków, a w nich łącznie 88 mieszkań, o metrażu od 26 do 106 m kw. Za projekt odpowiada pracownia BBGK Architekci, a nad realizacją osiedla czuwa spółka mieszkaniowa Skanska wraz z generalnym wykonawcą – Skanska S.A. Budowa inwestycji jest w całości zasilana zieloną energią.

Przed laty Jaśminowy Mokotów był pierwszym projektem mieszkaniowym w Warszawie, którego budowa w całości była zasilana energią ze źródeł odnawialnych. Kolejny etap osiedla to kontynuacja nie tylko docenianych założeń architektonicznych, ale także filozofii zrównoważonego budownictwa, z którego słynie szwedzki deweloper.

Rozpoczęliśmy kolejny etap realizacji jednej z naszych najbardziej popularnych inwestycji mieszkaniowych – osiedla Jaśminowy Mokotów. Aktualnie prowadzimy prace przygotowawcze oraz prace ziemne na terenie działki, a wkrótce przejdziemy do wykonywania fundamentów budynków. Planowany termin zakończenia budowy to pierwszy kwartał 2024 roku – mówi Aleksandra Sokołowska, Project Manager w spółce mieszkaniowej Skanska.

Skandynawska architektura

Wysokie drewniane okna, elegancka fasada i jasne wykończenie – to najważniejsze cechy architektury budynków inwestycji Skanska.

Osiedle Jaśminowy Mokotów to kameralny kompleks mieszkaniowy skąpany w zieleni. Współczesna i zdecydowana, a zarazem minimalistyczna wypowiedź architektoniczna, wynikającą ze spójności zastosowanych form, materiałów i kolorytu, wyróżnia inwestycję na tle otaczającej zabudowy. Zamierzeniem autorów projektu było stworzenie architektury mieszkaniowej o wysokim standardzie – funkcjonalnym i estetycznym. O wyrazie budynków decydują horyzontalnie ukształtowane elewacje, ażurowe balustrady, duże przeszklenia i delikatna, jasna kolorystyka – wyjaśnia Wanda Januszewska, sprawująca nadzór autorski nad projektem z ramienia pracowni BBGK Architekci.

Nowoczesne, ekologiczne i przyjazne osiedle

System smart home Appartme by Skanska znajdzie się każdym mieszkaniu, które powstanie wraz z nowym etapem osiedla. To technologia, która pozwoli mieszkańcom sterować oświetleniem i zasilaniem gniazd elektrycznych oraz regulować ogrzewanie w swoich lokalach. Każdy z właścicieli będzie miał możliwość samodzielnego rozbudowania bazowych funkcji systemu, rozszerzając go np. o czujniki obecności w mieszkaniu, czy też sterowanie roletami i punktowym oświetleniem.

Skanska zapewni również udogodnienia dla cyklistów – wieszaki rowerowe w garażach (przy każdym miejscu parkingowym) oraz stojaki na zewnątrz budynków. Inwestor rozbuduje też plac zabaw, który powstał wcześniej na terenie osiedla. Co więcej, teren rekreacyjny zostanie wzbogacony o stolik z ławkami oraz polankę piknikową, umożliwiającą rodzinne i sąsiedzkie spotkania.

Osiedle o ogrodowym charakterze

Jaśminowy Mokotów jest inwestycją, która słynie z tego, że otoczona jest bujną zielenią. Wprowadzając na teren osiedla nowe rośliny, deweloper kieruje się dbałością o zachowanie bioróżnorodności. Dlatego Skanska za każdym razem korzysta z konsultacji i rekomendacji dendrologów, którzy pomagają w wyselekcjonowaniu rodzimych gatunków drzew, krzewów, bylin i traw ozdobnych. W przypadku realizacji piątego etapu osiedla na Mokotowie, deweloper przeprowadzi nasadzenia, m.in.:  brzóz, jabłoni oraz kalin koralowych.

Ekologiczny certyfikat BREEAM

Podobnie jak inne inwestycje mieszkaniowe Skanska, Jaśminowy Mokotów V będzie certyfikowany w systemie BREEAM. Odznaczenie to jest dla klientów gwarancją, że deweloper wraz z generalnym wykonawcą spełnili szereg niezwykle restrykcyjnych norm jakościowych wykraczających poza obowiązujące przepisy.

Źródło: PLCB/Skanska

Zostaw komentarz