SolarEdge publikuje raport na temat zrównoważonego rozwoju

Czas2 min

Firma SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, ogłosiła wydanie Raportu Zrównoważonego Rozwoju 2022, szczegółowo opisującego postępy poczynione w ramach strategii zrównoważonego rozwoju spółki w obszarach Środowisko, Społeczeństwo, Zarządzanie (ESG) i reprezentującego jej zaangażowanie w odpowiedzialność i przejrzystość wobec interesariuszy.

Do końca 2022 r. ponad 2,78 miliona domów było wyposażonych w systemy fotowoltaiczne SolarEdge. Ponad 31 milionów ton metrycznych gazów cieplarnianych było unikanych rocznie dzięki wykorzystaniu systemów fotowoltaicznych SolarEdge.

Zvi Lando, dyrektor generalny SolarEdge, stwierdził: „Rok 2022 był kluczowy dla branży solarnej, ponieważ zarówno popyt na energię, jak i ceny nadal rosły, uchwalono historyczne przepisy, a technologia PV rozszerzyła wdrożenie na magazynowanie i zarządzanie energią. Jako kluczowy gracz w tej branży, do końca 2022 roku ponad 2,78 miliona domów na całym świecie było wyposażonych w systemy fotowoltaiczne SolarEdge, a 50% firm z amerykańskiej listy Fortune 100 ma technologię SolarEdge w co najmniej jednej ze swoich lokalizacji. Dzięki tak szerokiemu zastosowaniu naszych rozwiązań, pomagamy wspierać ogólnoświatowe przejście na czyste, rozproszone i odnawialne wytwarzanie i zużycie energii. Równolegle kontynuujemy postępy na naszej drodze do ulepszenia naszych korporacyjnych praktyk ESG, a nasz Raport Zrównoważonego Rozwoju szczegółowo opisuje wiele sposobów, w jakie realizujemy naszą obietnicę zasilania przyszłości energii poprzez nasze produkty, ludzi i praktyki biznesowe”.

Strategia zrównoważonego rozwoju SolarEdge wykorzystuje wysokowydajną, inteligentną technologię energetyczną do zasilania przyszłości energii, mając na celu zapewnienie pozytywnego wpływu na ludzi i społeczeństwo.

Poniżej wymieniono niektóre z najważniejszych punktów raportu:
• dzięki zastosowaniu systemów fotowoltaicznych SolarEdge zoptymalizowanych pod kątem prądu stałego, rocznie unika się emisji 31 milionów ton metrycznych CO2e, co odpowiada trwałemu usunięciu z dróg ~6,7 miliona samochodów benzynowych na całym świecie;
• 100% naszych zakładów produkcyjnych i badawczo-rozwojowych posiada certyfikaty zgodności z normami ISO w zakresie zarządzania jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem;
• 88% odpadów wytworzonych przez nasze zakłady w 2022 r. zostało poddanych recyklingowi lub odzyskanych do postaci energii;
• ocena ISS ESG wśród 10% najwyżej ocenianych spółek w sektorze komponentów elektronicznych;
• wzmocnione praktyki odpowiedzialnego zaopatrzenia, wymagające od dostawców i producentów kontraktowych spełnienia wymogów środowiskowych, społecznych i etycznych. Przeprowadzono pierwsze audyty na miejscu w celu zapewnienia zgodności;
• postępy w realizacji naszych celów ilościowych w zakresie zwiększania równości płci wśród pracowników firmy, z naciskiem na badania i rozwój oraz stanowiska kierownicze.

-ESG to zbiór zasad dot. odpowiedzialności środowiskowej, społecznej i tej odnoszącej się do ładu korporacyjnego, którymi powinien kierować się każdy przedsiębiorca, stawiający na zrównoważony rozwój swojego biznesu. Kompozycja tych trzech elementów nadaje firmie wiarygodności i wpływa na zaufanie klientów oraz akcjonariuszy. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę SolarEdge, który nieprzerwanie od 2018 roku przedstawia raporty zrównoważonego rozwoju. Naszym celem jest nie tylko rozwijanie biznesu, ale także aktywne wspieranie zielonej transformacji w Polsce poprzez budowanie świadomości społecznej odnośnie korzyści płynących z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii – dodaje Michał Marona, Country Manager w SolarEdge Technologies Poland.

Zobacz pełny raport zrównoważonego rozwoju SolarEdge 2022.

SolarEdge jest światowym liderem w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych. Wykorzystując światowej klasy możliwości inżynieryjne i koncentrując się na innowacjach, SolarEdge tworzy inteligentne rozwiązania energetyczne, które zasilają nasze życie i napędzają przyszły postęp. SolarEdge opracował inteligentny falownik, który zmienił sposób pozyskiwania i zarządzania energią w systemach fotowoltaicznych (PV). Falownik SolarEdge z optymalizacją mocy DC dąży do maksymalizacji wytwarzania energii przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii produkowanej przez system PV. Kontynuując postęp w dziedzinie inteligentnej energii, SolarEdge adresuje kompletny zestaw rozwiązań w zakresie PV, magazynowania energii, ładowania EV i usług sieciowych dla różnych segmentów rynku energetycznego.

Źródło: SolarEdge