Tokenariusze krakowskiego startupu mogą inwestować w ładowarki EV

Czas1 min

Każdy z nas może zainwestować w budowę ładowarki do samochodów elektrycznych i zarabiać na jej funkcjonowaniu. Startup Copernic GO wychodzi naprzeciw rynkowym potrzebom w Polsce i wspólnie z inwestorami zbuduje 10 tys. stacji EV do 2030 roku.

Inwestycja w projekt Copernic GO oparta jest na tokenizacji, dzięki czemu w prosty i szybki sposób każdy może zostać inwestorem COP GO. Startip jako jedyna w Polsce spółka wykorzystuje technologię blockchain w obszarze elektromobilności. Pozyskiwany kapitał jest wykorzystywany rozwój ogólnodostępnych stacji ładowania, dając inwestorom możliwość partycypowania w rozwoju całej sieci. Energia z ładowarek EV pochodzi ze źródeł OZE.

Jak informuje portal evertiq.pl, w Krakowie zostały już uruchomione pierwsze ładowarki EV rozwinięte w ramach projektu. Sama firma ma duże ambicje w zakresie rozwoju. Poniżej przedstawiamy roadmapę Copernic GO.

Źródło: Copernic GO

Firma informuje, że tokeny płatnicze CGO można wykorzystać do zakupu tokena NFT reprezentującego zindywidualizowaną stację ładowania pojazdów. Po zakupie stacji zyski z niej będą dzielone w proporcji 50% dla inwestora i 50% dla Copernic GO za obsługę stacji. Ponadto można jest użyć do opłacenia usług w Copernic Design Studio oraz do wykupienia pakietów ładowania w promocyjnych cenach. Każdy model ładowarki, będzie niepowtarzalnym NFT z certyfikatem autentyczności – informuje startup. Szczegóły warunków inwestycji można znaleźć na stronie startupu.

Źródło: Copernic GO, Linkedin, evertiq.pl, Grafika: Sabine Kroschel from Pixabay

Zostaw komentarz