Ukazała się książka o przestępczości środowiskowej

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował, że dostępna jest już książka „Przestępczość środowiskowa – współczesne wyzwanie dla organów ścigania oraz Inspekcji Ochrony Środowiska”. Jest to kompendium wiedzy z zakresu funkcjonowania organów odpowiedzialnych za wykrywanie i przeciwdziałanie przestępstwom środowiskowym.

W celu podsumowania dotychczasowej dyskusji na temat przestępczości przeciw środowisku, nakładem Wydawnictwa Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, we współpracy z GIOŚ powstała publikacja „Przestępczość środowiskowa – współczesne wyzwanie dla organów ścigania oraz Inspekcji Ochrony Środowiska”. Autorami opracowania są praktycy z Inspekcji Ochrony Środowiska i ze straży granicznej oraz naukowcy z dziedziny prawa. Publikacja jest dostępna w wersji elektronicznej TUTAJ.

– Jesteśmy obecnie świadkami jednej z największych przemian w prawie karnym i środowiskowym. Walka z przestępczością środowiskową stała się priorytetem wielu instytucji – mówi wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Książka pt. „Przestępczość środowiskowa – współczesne wyzwanie dla organów ścigania oraz Inspekcji Ochrony Środowiska

W opracowaniu można znaleźć aktualne informacje w zakresie funkcjonowania organów odpowiedzialnych za wykrywanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej oraz wskazanie dalszych obszarów rozwoju instytucjonalnego w tym obszarze. Publikacja uwzględnia kontekst zmian nowelizujących ustawę o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary – informuje GIOŚ.

Źródło: GIOŚ/ Zdjęcie: GIOŚ

Zostaw komentarz