Ukraińska firma biotechnologiczna zainwestuje w Polsce

Czas1 min

EcoCulture to ukraińska firma biotechnologiczna, która zajmuje się hodowlą owadów i zintegrowanym zarządzaniem szkodnikami (IPM). Dzięki swoim skutecznym, przyjaznym dla środowiska rozwiązaniom w zakresie ochrony roślin, w tym przed szkodnikami, firma odnosi sukcesy w sektorze rolniczym. Rosyjska agresja wojskowa na Ukrainę zmusiła EcoCulture do częściowej relokacji i rozpoczęcia działalności w Polsce. Firma zainwestuje w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (LSSE).

LSSE zdecydowała się wesprzeć firmę, co ułatwi jej przystosowanie się do nowych warunków biznesowych. Dzięki tej decyzji EcoCulture będzie miała szansę na wydajniejsze zorganizowanie produkcji. Firma zainwestuje w Legnicy ponad 2,3 mln zł i utworzy 20 nowych miejsc pracy dla wykwalifikowanych specjalistów.

EcoCulture specjalizuje się w produkcji pożytecznych owadów i wdrażaniu proekologicznych metod ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami. Decyzja o wsparciu firmy przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną jest częścią rosnącej świadomości ekologicznej w biznesie. Dzięki coraz większemu naciskowi na zielone, zrównoważone rozwiązania technologiczne, EcoCulture może przystosować się do stabilnego rozwoju nie tylko w centralnej Europie, ale też na rynkach Europy Wschodniej, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Dzięki inwestycji od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, EcoCulture będzie mogła wydajniej organizować produkcję, remontować budynek, odbudowywać infrastrukturę i uporządkowywać otoczenie. Firma kupi i zainstaluje systemy klimatyzacyjne na powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych, utworzy czyste strefy do pracy laboratoryjnej i utworzy 20 nowych miejsc pracy.

Firma EcoCulture jest znana z hodowli kolonii owadów, w tym gatunków zapylających i roztoczy drapieżnych do zwalczania szkodników w ogrodnictwie i uprawach ozdobnych. Firma rozwinie swoją działalność w Polsce, korzystając z doświadczenia zdobytego na rynkach w Kazachstanie, Kirgistanie i Azerbejdżanie.

Decyzje o wsparciu oferowane przez Polską Strefę Inwestycji są dostępne dla różnorodnych inwestorów, od globalnych koncernów przez średnie firmy aż do mikro- i małych przedsiębiorców. Ulga podatkowa jest dostępna na terenie całej Polski.

Źródło: LSSE

Zostaw komentarz