W Szczecinie otwarto nową fabrykę. Jest wyposażona w proekologiczne rozwiązania

Czas1 min

4 stycznia firma Nemera otworzyła fabrykę urządzeń do podawania leków. Na terenie o pow. 5 ha wybudowano zakład, w którym znajdują się nowoczesne hale produkcyjne, dział badań i rozwoju, narzędziownia, magazyn i część administracyjna. Fabryka spełnia najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju i będzie posiadała certyfikat BREEAM.  

Zakład wybudowano w oparciu o nowoczesne i proekologiczne rozwiązania, w którym m.in. odzyskuje się ciepło z linii technologicznej. System wentylacyjny jest specjalnie filtrowany i ulega również rekuperacji. W zakładzie prowadzona jest również segregacja i sortownia wszystkich odpadów, z których większość z nich poddana jest recyklingowi. Aktualnie fabryka zatrudnia ponad 180 pracowników i poszukiwani są kolejni, głównie specjaliści kierunków technicznych. W tym roku Nemera Szczecin planuje zatrudnić jeszcze około 60 osób.

Nowy zakład firmy Nemera powstał przy ul Tytanowej 3 w szczecińskiej strefie ekonomicznej Trzebusz w Szczecin Dąbiu. 

W 2020 r. nastąpiło połączenie szczecińskiego Copernicusa z firmą Nemera. Założona w 2004 r. firma Copernicus (aktualnie Nemera Szczecin) specjalizowała się w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń iniekcyjnych oraz świadczyła kompleksowe usługi w zakresie wprowadzania nowoczesnych, intuicyjnych urządzeń do podawania leków. Uznawana była za jedną z najcenniejszych innowacyjnych firm w polskim sektorze zdrowia. 

Źródło: Urząd Miasta Szczecin (szczecin.eu) / Zdjęcie: Fot. Dariusz Gorajski/FORUM/Szczecin.Eu

Zostaw komentarz