14 marca 2024 roku w Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyło się spotkanie, podczas którego władze uczelni oraz przedstawiciel partnera, firma AgroWe, podpisali umowę na realizację projektu “Zrównoważony Kampus SGGW – Kształcenie na Rzecz Branż Kluczowych”.
Spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości przez JMR prof. dr. hab. Michała Zasadę, który podkreślił wagę podpisywanej umowy dla dalszego rozwoju uczelni oraz współpracy z sektorem gospodarczym.
Następnie prof. dr. hab. Tomasz Okruszko oraz prof. dr. hab. Jarosław Gołębiewski przedstawili szanse i cele wynikające z nawiązanej współpracy. Jednym z nich jest dostosowania oferty dydaktycznej SGGW do potrzeb branży rolnej, spożywczej i energetyki odnawialnej. Zwrócili uwagę na kluczową rolę zielonej biotechnologii oraz podkreślili znaczenie nauk o środowisku i naukach przyrodniczych w kontekście współczesnych wyzwań, takich jak AI czy cyfrowa transformacja.
Po nich głos zabrał przedstawiciel partnera, Łukasz Czech z firmy AgroWe, który przedstawił szanse i wyzwania wynikające z rozwoju branż kluczowych zrównoważonej gospodarki. Wspomniał o perspektywach rozwoju współpracy pomiędzy SGGW a sektorem społeczno-gospodarczym, w tym właśnie z firmą AgroWe. Łukasz Czech opowiedział o wdrożeniu do codziennej pracy sztucznej inteligencji. Współpraca człowieka z AI to szansa na sprawne wykorzystanie cyfrowej transformacji. Następnie Rafał Bednarczyk, kierownik projektu, wyjaśnił główne założenia projektu.
Finalnym punktem spotkania było uroczyste przekazanie umów konsorcjum pomiędzy SGGW a firmą AgroWe. Podpisanie dokumentów było momentem symbolicznym, potwierdzającym gotowość obu stron do współpracy i realizacji projektu, którego wartość oszacowano na kwotę 21 255 938,23 zł.
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, Priorytet 1 Umiejętności, Działanie 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym.
Źródło: SGGW