Poznaj partnerów z branży dronowej podczas DroneTech World Meeting w Toruniu

Drone, fot. Mohameda Hassana, źródło Pixabay
Drone, fot. Mohameda Hassana, źródło Pixabay
Czas2 min

Ośrodek Sieci Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w 9. edycji DroneTech World Meeting 2024. To wydarzenie to swoiste święto dla twórców technologii dronowych, jak i biorców rozwiązań UAV. 

W dniach 24-26 października 2024 r. w Centrum Targowym PARK w Toruniu spotkają się nie tylko producenci i dystrybutorzy dronów, ale także przedstawiciele wielu sektorów, które korzystają z technologii lotów bezzałogowych, m.in.:

  • administracja publiczna,
  • służby mundurowe: policja, straż pożarna, wojsko, ratownictwo,
  • producenci farm wiatrowych i fotowoltaicznych,
  • nowoczesne rolnictwo i leśnictwo,
  • branża fotografii, zdjęć lotniczych,
  • kinematografia,
  • inne.

 Dronetech World Meeting to nie tylko targi

W ramach Dronetech World Meeting uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z najnowszymi projektami dotyczącymi bezzałogowych statków powietrznych i pojazdów lądowych w trakcie dwóch dni części wystawienniczej. Poza targami, jak co roku, organizator Instytut Wspierania Nowych Technologii, planuje dedykowany event –  DRONEMAGEDDON – całodniowe pokazy na świeżym powietrzu, podczas których zostaną przeprowadzone ćwiczenia / symulacje z zaangażowaniem służb mundurowych (policja, straż pożarna, wojsko, straż miejska, WOPR, LPR, GOPR, Lasy Państwowe) oraz przedstawicieli samorządów. Wszystko po to by zaprezentować aktualne możliwości rynku dronów i umożliwić ich przetestowanie w oparciu o specjalnie przygotowane na tę okoliczność scenariusze i zadania realizowane wspólnie z dostawcami rozwiązań o różnym przeznaczeniu.

Drugiego i trzeciego dnia odbędzie się konferencja naukowo-biznesowa z udziałem ekspertów – praktyków i innowatorów technologii UAV, której konkluzje mogą posłużyć za inspirację do tworzenia nowych rozwiązań w myśli idei „technologia w służbie ludzkości”. Bogaty program wykładów, demonstracji, warsztatów i paneli dyskusyjnych oznacza blisko 60 prelegentów. Konferencja skierowana jest do operatorów, pilotów, konstruktorów, instruktorów i techników, a także menedżerów, prawników, psychologów, ekonomistów i wszystkich zainteresowanych światem pojazdów bezzałogowych. Część konferencyjna odbędzie się w formie wystąpień stacjonarnych z transmisją na żywo w Internecie, będzie tłumaczona symultanicznie: z języka polskiego na angielski i z języka angielskiego na język polski.

Sesje tematyczne konferencji

Wykłady i dyskusje poświęcone są aktualnym wiodącym tematom z zakresu pojazdów bezzałogowych i autonomicznych – zarówno latających, kosmicznych, naziemnych, jak i wodnych. Wśród proponowanych tematów wyróżnić można:

  • Technologie dronowe dla bezpieczeństwa publicznego,
  • Polityczne, ekonomiczne i prawne aspekty rozwoju sektora maszyn autonomicznych,
  • Budowa, działanie i diagnostyka pojazdów naziemnych i robotów pływających,
  • Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona: badania – praktyka – perspektywy,
  • Przestrzeń i ESG (Environmental, Social, Governance) – punkty styczności,
  • Autonomiczna mobilność miejska,
  • Zastosowania dronów w gospodarce,
  • Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe systemów bezzałogowych – wyzwania i zagrożenia.

Drugiego dnia targów oraz w poniedziałek i wtorek, już po zakończeniu wystawy, toruński ośrodek Sieci Enterprise Europe Network zaprasza do uczestnictwa w spotkaniach B2B, dedykowanych przedsiębiorcom, naukowcom, placówkom edukacyjnym czy przedstawicielom służb cywilnych. Spotkania B2B, towarzyszące targom, będą idealną okazją do nawiązania kontaktów biznesowych. Jej hybrydowy charakter (rozmowy stacjonarne i online) umożliwi udział wszystkim zainteresowanym tematyką dronów, systemów bezzałogowych i autonomicznych oraz świata nowoczesnych technologii. Spotkania mają charakter międzynarodowy i corocznie przyciągają kilkudziesięciu przedsiębiorców z całego świata. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi proponowane przez przedsiębiorcę produkty i usługi mogą trafić na zagraniczne rynki.

Spotkania b2b – terminy

Spotkania face-to-face – 25 października 2024 r. (Centrum Targowe PARK, Toruń)

Spotkania on-line na platformie b2match – 28, 29 października 2024 r.

Na spotkania B2B obowiązuje REJESTRACJA w języku angielskim. Każdy zarejestrowany uczestnik sesji B2B, poza wstawieniem podstawowych informacji dotyczycących profilu działalności jest proszony o stworzenie profilu kooperacji (MARKETPLACE), dzięki któremu pozostali uczestnicy mogą odpowiedzieć na zaprezentowane w ten sposób zapotrzebowanie na współpracę. Spotkania będą odbywać się wg. osobistego harmonogramu uczestnika, dostępnego na utworzonym przy rejestracji koncie. Rozmowy online odbywają się poprzez kliknięcie w link widoczny w agendzie (rozmówcom automatycznie otwiera się okno transmisji spotkania)

Dla osób zwiedzających targi i uczestniczących w spotkaniach B2B wejście na wydarzenie jest nieodpłatne.

Źródło: PARP