Zielone finansowanie od PKO Banku Polskiego dla branży nowych technologii

Czas1 min

PKO Bank Polski współfinansuje rozbudowę fabryki SK HI-Tech Battery Materials Poland Sp. z o.o., produkującej separatory wykorzystywane przy produkcji baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych.


Łączna kwota kredytu wynosi 300 mln USD, z czego udział PKO Banku Polskiego to 50 mln USD.
To mocne wsparcie PKO Banku Polskiego dla sektora nowych technologii i kolejne zielone finansowanie zgodne ze strategią banku w obszarze ESG.


PKO Bank Polski współfinansuje rozbudowę fabryki SK HI-Tech Battery Materials Poland Sp. z o.o., produkującej separatory wykorzystywane przy produkcji baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych. Fabryka należąca do SK HI-Tech Battery znajduje się w Dąbrowie Górniczej i jest jedynym zakładem tej firmy w Europie. Udział PKO Banku Polskiego w kredycie na łączną kwotę 300 mln USD wynosi 50 mln USD. To zielone finansowanie jest zgodne ze strategią banku w obszarze ESG i stanowi mocne wsparcie dla sektora nowych technologii.

Współfinansowanie SK HI-Tech Battery Materials Poland to nie tylko wsparcie rozwoju w obszarze innowacji, ale również kolejne zielone finansowanie, które wpisuje się w strategię PKO Banku Polskiego. Wraz z dynamicznym rozwojem branży nowych technologii, widzimy duży potencjał w finansowaniu takich nowatorskich przedsięwzięć. Wierzymy, że dzięki współpracy z SK HI-Tech Battery Materials Poland mamy realny wpływ na poprawę kondycji lokalnej gospodarki, a tym samym zwiększania konkurencyjności Polski na arenie międzynarodowej – mówi Andrzej Kopyrski, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego nadzorujący Obszar Bankowości Firm i Przedsiębiorstw oraz Bankowości Korporacyjnej.

SK HI-Tech Battery Materials Poland Sp. z o.o. to jedna z wielu spółek należących do koreańskiego koncernu SK ie technology Co. Ltd. – drugiego największego koncernu w Korei Południowej. Grupa działa w branży energetycznej, petrochemicznej, telekomunikacyjnej, elektronicznej i e-mobilności.


Polska jest największym producentem baterii do aut elektrycznych w Europie, a SK HI-Tech Battery Materials Poland jest pierwszym i największym producentem separatorów do tych baterii w Europie.
Pozostałe instytucje biorące udział w konsorcjum to International Finance Corporation, Intesa Sanpaolo oraz Pekao.

Źródło: PKO Bank Polski