Festiwal Nauki i Biznesu „Patent na zysk”

Czas1 min

W dniach od 26 do 27 kwietnia 2023 r. odbędzie się Festiwal Nauki i Biznesu „Patent na zysk”. Wydarzenie organizuje Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej w ramach obchodów Światowego Dnia Własności Intelektualnej.

Celem festiwalu jest upowszechnianie osiągnięć naukowych oraz idei komercjalizacji wyników badań, a także ochrony patentowej najlepszych rozwiązań sektora nowych technologii i innych gałęzi przemysłu w otoczeniu społeczno-gospodarczym.

W trakcie festiwalu w siedzibie Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach zorganizowana zostanie konferencja, podczas której odbędzie się prezentacja wyników badań, wymiana poglądów na temat współczesnych kierunków w transferze technologii oraz rozstrzygnięcie konkursu „Lider Innowacyjności Politechniki Śląskiej”.

Drugi dzień wydarzenia poświęcony będzie promowaniu osiągnięć naukowo-badawczych Politechniki Śląskiej oraz upowszechnianiu wiedzy o własności intelektualnej i ochronie patentowej w otoczeniu społeczno-gospodarczym Gliwic. Ta część wydarzenia odbędzie się plenerze, na terenie Klubu Pracowników Politechniki Śląskiej. Zaplanowano konkurs sportowy „Patent na wygraną” oraz strefę zabaw dla dzieci. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert, stanowiący nieformalną okazję do umacniania relacji naukowo-biznesowych.

Festiwal Nauki i Biznesu „Patent na zysk” otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach programu Doskonała Nauka.

Więcej informacji na stronie: Politechnika Śląska | Festiwal Nauki i Biznesu „Patent na zysk” – Program wydarzenia (polsl.pl).

Źródło: Politechnika Śląska

Zostaw komentarz