Infineon i SolarEdge podpisują wieloletnią umowę z dostawcą rezerwacji mocy

Czas1 min

Infineon Technologies AG, światowy lider w dziedzinie półprzewodników mocy, oraz SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, ogłosiły podpisanie wieloletniej umowy rezerwacji mocy (CRA).

Rozszerzając istniejące partnerstwo, Infineon będzie dostarczać SolarEdge krytyczne komponenty do różnych produktów SolarEdge. Oprócz CRA, firmy będą współpracować nad rozwojem przyszłych technologii i najnowocześniejszych produktów solarnych opartych na materiałach o szerokim paśmie wzbronionym, które są kluczowe dla globalnych dostaw zielonej energii.  

„Cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze strategiczne partnerstwo z SolarEdge w zakresie wzajemnych innowacji w technologiach zielonej energii i dekarbonizacji”, powiedział Andreas Urschitz, dyrektor ds. marketingu w Infineon. „Nasze długotrwałe partnerstwo z SolarEdge jest ogromnym atutem dla obu firm, który toruje drogę do przełomowych innowacji i przyspieszonego wzrostu, ponieważ łączymy naszą wiedzę i zasoby. Dzięki najnowszym inwestycjom w moce produkcyjne węglika krzemu (SiC) i azotku galu (GaN), Infineon podkreśla swoje zaangażowanie w bycie wiodącym partnerem w technologiach klimatycznych, takich jak energia słoneczna”.

Uri Bechor, dyrektor operacyjny SolarEdge, powiedział: „Zabezpieczenie poziomu przepustowości krytycznych komponentów, takich jak moc i szerokie pasmo przenoszenia od Infineon, dodatkowo zwiększa odporność łańcucha dostaw SolarEdge. Umowa na rezerwację mocy produkcyjnych z Infineon jest zgodna z naszą strategią dalszego przewodzenia globalnej branży w zakresie rozwoju energii słonecznej”.

Infineon

Infineon Technologies AG jest globalnym liderem w dziedzinie półprzewodników dla systemów zasilania i IoT. Dzięki swoim produktom i rozwiązaniom Infineon napędza dekarbonizację i cyfryzację. Firma zatrudnia około 56 200 pracowników na całym świecie i wygenerowała przychody w wysokości około 14,2 mld euro w roku obrotowym 2022 (kończącym się 30 września). Infineon

jest notowany na giełdzie we Frankfurcie (symbol giełdowy: IFX) oraz w USA na międzynarodowym rynku pozagiełdowym OTCQX (symbol giełdowy: IFNNY).

SolarEdge

SolarEdge jest światowym liderem w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych. Wykorzystując światowej klasy możliwości inżynieryjne i nieustannie koncentrując się na innowacjach, SolarEdge tworzy inteligentne rozwiązania energetyczne, które zasilają nasze życie i napędzają przyszły postęp. Firma SolarEdge opracowała inteligentne rozwiązanie inwerterowe, które zmieniło sposób pozyskiwania energii i zarządzania nią w systemach fotowoltaicznych (PV). Zoptymalizowany falownik SolarEdge DC dąży do maksymalizacji wytwarzania energii przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii wytwarzanej przez system fotowoltaiczny. Kontynuując rozwój inteligentnej energii, SolarEdge zajmuje się szerokim zakresem segmentów rynku energii poprzez rozwiązania PV, magazynowania, ładowania pojazdów elektrycznych, akumulatorów, układów napędowych pojazdów elektrycznych i usług sieciowych. Odwiedź nas na: solaredge.com

Źródło: SolarEdge