Modus Asset Management z 113 MW w fotowoltaice

Czas1 min

Modus Asset Management, specjalizujący się w inwestycjach w odnawialne źródła energii, przystąpił do transakcji, w ramach której obejmie 100 proc. udziałów w portfolio farm fotowoltaicznych o mocy 28 MW. Projekty te rozwijane są przez Wento, lidera lądowej energetyki odnawialnej w Polsce, należącego do koncernu Equinor.

Za budowę i komercjalizację farm fotowoltaicznych, będących przedmiotem transakcji, odpowiada Wento – firma wchodząca w skład koncernu Equinor. Portfolio obejmuje 28 nowoczesnych projektów o łącznej mocy 28 MW, wyposażonych w dwustronne panele fotowoltaiczne. Zostały one objęte 15‑letnimi kontraktami różnicowymi (CFD), co zapewni stabilizację przychodów. Zgodnie z zapisami umowy wartość transakcji nie będzie upubliczniona.

Transakcja została zrealizowania przez Modus Poland Solar Fund I („Fundusz”), którym zarządza Modus Asset Management. Fundusz ma już na koncie umowy z różnymi deweloperami, obejmujące w Polsce projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 113 MW. Modus PSF I kontynuuje inwestycje, współpracując z firmami z branży, nabywając gotowe lub przygotowywane projekty fotowoltaiczne.

Z wielką radością ogłaszamy kolejną transakcję, która wpisuje się w naszą strategią inwestycyjną na rynku polskim. Przygotowanie i realizacja projektów farm fotowoltaicznych to dla nas ważny krok we wzmacnianiu obecności na polskim rynku i wkład w proces zielonej transformacji. Nasza opinia na temat polskiego rynku fotowoltaiki, który w ostatnich miesiącach przeszedł bezprecedensowe zmiany, pozostaje pozytywna. Zmieniające się ceny energii, rosnące koszty finansowania, wysoka inflacja i wahania kursów walutowych wymagają bardziej złożonych działań. Planujemy dalsze inwestycje i chcemy nadal angażować się w umacnianie regionalnej niezależności energetycznej i rozwój źródeł czystej energii w Polsce – mówi Povilas Pečiulis, CEO Modus Asset Management.

Nasze projekty spełniają najwyższe standardy rynkowe i wykorzystują zaawansowane technologie. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu i silnym kompetencjom biznesowym, Wento dostarcza inwestorom aktywa najwyższej jakości, zapewniając jednocześnie atrakcyjne zwroty z inwestycji. Cieszymy się z umowy zawartej z Modus. To kolejny krok na drodze realizacji strategii biznesowej Wento, w ramach której stale rozbudowujemy nasze portfolio. Do 2025 r. dostarczymy w Polsce projekty lądowej energetyki odnawialnej różnej skali o łącznej mocy 1,6 GW – mówi Wojciech Cetnarski, CEO Wento.

Modus Asset Management to licencjonowany i regulowany podmiot zarządzający aktywami z sektora odnawialnych źródeł energii. Celem spółki jest usprawnienie transformacji energetycznej w krajach, w których prowadzi działalność, a także stworzenie atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych. Obecnie Modus Asset Management zarządza funduszami inwestującymi w Polsce, krajach bałtyckich i niektórych państwach Europy Środkowej.

Zostaw komentarz