Świadome prowadzenie przedsiębiorstwa w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju stanowi dla przedstawicieli świata biznesu wielkie wyzwanie, które jest wyznaczane i pobudzane pakietem legislacji od instytucji unijnych. Pakiet „fit for 55”, RepowerEU, taksonomia UE czy dyrektywy CSRD, TFCD to tylko niektóre z aktów prawnych z którymi każda firma musi się zapoznać i zacząć wdrażać w swoich działaniach.
Wszystkie duże przedsiębiorstwa w najbliższych latach będą zobligowane do publikowania raportów niefinansowych (ESG). Podawane do publicznej wiadomości informacje o czynnikach środowiskowych, społecznych i korporacyjnych już dziś podlegają szczegółowej ocenie ze strony kluczowych interesariuszy, Klientów, funduszy inwestycyjnych, instytucji finansowych i ubezpieczeniowych, budując w ten sposób wiarygodną i konkurencyjną pozycję firmy na rynku.
O WARSZTATACH
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom płynącym od przedsiębiorców, wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) organizujemy kolejną serię warsztatów z obliczania śladu węglowego organizacji. W raportowaniu niefinansowym (ESG) ślad węglowy stanowi jeden z kluczowych wskaźników środowiskowych.
Warsztaty skierowane są przede wszystkim do przedstawicieli organizacji odpowiedzialnych za zrównoważony rozwój (w tym tematykę ESG), ochronę środowiska, inwestycje, relacje inwestorskie oraz do osób nastawionych na rozwój firmy wobec nowych wyzwań w obszarze cyfryzacji i transformacji energetycznej. Zapraszamy także kadrę zarządzającą planującą dekarbonizację swojej firmy. Spotkania poprowadzą eksperci z Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.
KORZYŚCI
Dzięki udziałowi w warsztatach organizacje:
- zdobędą kompetencje jak stosować metodykę obliczania śladu węglowego,
- zbadają ślad węglowy swojej organizacji,
- pozyskają materiały i narzędzia do zbierania danych, obliczania śladu węglowego, raportowania,
- poznają rozwiązania redukcyjne w organizacji,
- nauczą się wdrażać rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.
ZAPISY
Zainteresowani warsztatami mają do wyboru 3 formaty programu: warsztaty grupowe dla zespołów, warsztaty grupowe dla osób indywidualnych oraz personalizowane warsztaty odpowiadające na potrzeby firmy.
Poznaj pełną ofertę warsztatową
Start II edycji warsztatów został zaplanowany na 4 października 2022, a III edycji na 15 listopada 2022. Warsztaty mają charakter komercyjny, a liczba miejsc jest ograniczona.
Skontaktuj się z ekspertami KAPE i zadbaj o zrównoważony rozwój Twojego przedsiębiorstwa.
Źródło: Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.