Polska spółka energetyczna wdrożyła platformę SD-WAN

Czas1 min

Spółka PGE Systemy, odpowiedzialna za realizację strategicznych projektów z zakresu IT w Grupie PGE, wdrożyła pierwszą w branży energetycznej w Polsce platformę SD-WAN. Pozwala ona na bezpieczny przesył danych pomiędzy oddziałami firmy, Data Center i usługami cloud.

Dzięki temu zarządzanie dużą siecią, jaką posiada Grupa PGE, będzie prostsze i bezpieczniejsze. Spółka PGE Systemy wdraża w Grupie PGE technologie, które pomagają w osiągnięciu celów: biznesowych, bezpieczeństwa oraz dostępności usług. Do takich należy nowa platforma SD-WAN, która jest niezwykle ważna w branży energetycznej, gdzie liczy się bezpieczna i stała łączność, często w bardzo trudnych warunkach.

– Zapewni ona nie tylko bezpieczeństwo transmisji, stabilność łącz, ale także nie mniej ważną efektywność kosztową. Ocena efektywności ekonomicznej tej inwestycji pokazuje, że jej stopa zwrotu jest bardzo atrakcyjna. Pracujemy również nad innymi rozwiązaniami – powiedział Szymon Ferens, wiceprezes zarządu PGE Systemy.

Platforma SD-WAN daje możliwość zachowania wysokiej, jakości połączenia w różnych, nawet najtrudniejszych warunkach, jednocześnie w przypadku awarii jednego z łączy nie traci się całkowicie komunikacji, a jedynie ograniczona jest szerokość pasma.

SD-WAN optymalizuje łącza dla używanych aplikacji, aby z punktu widzenia użytkownika wszystko działa płynniej i szybciej. W przypadku problemów z łączem platforma może zapewnić w pierwszej kolejności płynne funkcjonowanie priorytetowych aplikacji. Wszystkie aspekty kontrolne i konfiguracyjne środowiska SD-WAN zostały zintegrowane w jednym panelu dla Administratorów. Ergonomia konsoli, centralizacja konfiguracji i monitorowania oraz sposób zarządzania komponentami środowiska sprawiają, że operacyjne utrzymanie środowiska jest prostsze i może być realizowane mniejszymi zasobami. Jednocześnie urządzenie systemu SD-WAN i samo środowisko są skonstruowane w taki sposób, że instalacja nowego lub naprawa uszkodzonego urządzenia nie wymaga udziału specjalisty w lokalizacji, w której mają być wykonane czynności.

Grupa PGE jest liderem zmian w polskiej energetyce, kładącym duży nacisk na zrównoważoną transformację energetyczną, ale również na innowacyjność, efektywność kosztową i szybkość w realizacji potrzeb biznesowych. Spółka PGE Systemy odgrywa ważną rolę w tej strategii, dzięki realizacji takich projektów jak: wdrażanie Nowego CRM Billing gotowego na CSIRE, budowa Sieci Łączności Specjalnej LTE450, czy zaimplementowanie łącznika pomiędzy światem technologii a IT Strefy DMZ oraz nowoczesne środowisko biurowe Office 365, aż po nową platformę SD-WAN.

Źródło: Grupa PGE

Zostaw komentarz