Studenci PŚ korzystają z programu Talent HUB

Czas2 min

Rozpoczęły się pierwsze działania w ramach Talent HUB na Politechnice Śląskiej. To inicjatywa, która została powołana przez Szkołę Biznesu Politechniki Śląskiej przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz wybranych partnerów biznesowych Klastra Silesia Automotive and Advanced Manufacturing.

Talent HUB ma pomóc studentom wejść na rynek pracy, ale też poznać środowisko przemysłowe, w którym w przyszłości mogą znaleźć zatrudnienie.

W ramach Talent HUB studenci będą mogli skorzystać z atrakcyjnej oferty rozwojowej. W planie są takie działania jak: praktyki i staże, szkolenia, warsztaty, prezentacje, prelekcje, wizyty studyjne, konkursy, doradztwo, coaching i mentoring. Pierwsi studenci już skorzystali z takiej możliwości.

6 czerwca mieli okazję poznać od środka działanie zakładu Johnson Matthey Poland Sp. z o.o. w Gliwicach.

– Jestem pod wrażeniem całego zabezpieczenia tego zakładu. Instruktaż, ekwipunek, ale i zwiedzanie zakładu to ciekawe doświadczenie dla kogoś, kto nie miał okazji być jeszcze w takiej profesjonalnej fabryce. Myślę, że to poszerza horyzonty – mówił po wizycie Krystian Tyeister – student Wydziału Mechanicznego Technologicznego.

Z możliwości zwiedzania zakładu skorzystała też Magdalena Brachmańska. – Spotkanie z przemysłem zawsze jest ciekawe, bo dla każdego inżyniera to jest cel, do którego dąży. Zautomatyzowana fabryka, na wysokim poziomie precyzji i współczesnej technologii – to budzi ciekawość. Cieszę się, że możemy zobaczyć to, czego się uczymy w praktyce – mówiła studentka.

Przedstawiciele firm, współpracujących z KSSE, które zdecydowały się wziąć udział w inicjatywie TALENT HUB widzą potencjał w tych młodych ludziach.

– Jesteśmy bardzo zautomatyzowanym i nowoczesnym zakładem w nowoczesnej branży i życzylibyśmy sobie, żeby studenci z tą swoją energią do działania tłumnie nas odwiedzali, a w przyszłości pracowali dla nas. Takie inicjatywy, jak ta dzisiejsza, to duża szansa dla nich, żeby rozwinąć się technologicznie, szczególnie dotyczy to studentów wydziału mechaniczno-technologicznego. Politechnika Śląska dobrze kształci, a u nas mnóstwo absolwentów już znalazło pracę – mówił Waldemar Gołębiewski, dyrektor zakładu Johnson & Matthey.

To nie jedyna firma, w której studenci będą mogli poszerzać swoje horyzonty. 7 czerwca swoje drzwi dla reprezentantów Politechniki Śląskiej otworzyła też firma Drim Robotics Sp. z o.o. z Czechowic-Dziedzic.

– Chcemy wspierać studentów w rozwoju i przygotować ich do wejścia na rynek pracy. W związku z tym mamy w planie organizować wiele ciekawych inicjatyw, które w tym pomogą. U naszych partnerów biznesowych odbywać się będą prelekcje, wizyty studyjne, warsztaty, szkolenia, mentoringi. Serdecznie zapraszamy studentów do udziału w tych aktywnościach, bo ta inicjatywa naprawdę rozwija przyszłych pracowników, na których czekają firmy – mówiła Agnieszka Bednarska – HR Manager Klastra SA&AM w KSSE.

Do projektu Talent HUB dołączyły także takie firmy jak: ZF Automotive Systems Poland Sp. z o.o. Rockwell Automation Sp. z o.o., Boryszew S.A. Oddział Maflow w Tychach, Seifert Polska Sp. z o.o., PROPOINT S.A.

Informacje o zapisach do udziału w kolejnych inicjatywach Talent HUB będą się pojawiać w mediach Politechniki Śląskiej wkrótce.

Źródło: Politechnika Śląska

- REKLAMA-spot_img
- REKLAMA -

Najnowsze

- REKLAMA -

Zainteresuje Cię

Pierwsza w Wielkopolsce realizacja ZPI dla fotowoltaiki – Łobżenica otwiera drogę do 40 MWp energii słonecznej

Rada Miejska w Łobżenicy uchwaliła 31 marca 2025 r. pierwszy w Wielkopolsce Zintegrowany Plan Inwestycyjny (ZPI) dla odnawialnych...

Branża cementowa w obliczu dekarbonizacji – roku 2034 nie da się odłożyć na później (RELACJA)

Producenci cementu w Polsce stoją przed poważnym wyzwaniem – do 2034 roku stracą bezpłatne uprawnienia do emisji CO2,...

Innowacyjne technologie neutralne emisyjnie fundamentem bezpieczeństwa energetycznego i konkurencyjności UE

Transformacja energetyczna Europy wymaga zróżnicowanego podejścia uwzględniającego specyfikę poszczególnych krajów członkowskich – to główny przekaz konferencji zorganizowanej przez...

ORLEN: Wodór może odegrać wiodącą rolę w transformacji energetycznej

Wodór ma szansę stać się siłą napędową zielonej transformacji, jednak, jak podkreślają eksperci, powinny być do tego spełnione...

Wkrótce konsumenci będą lepiej chronieni przed greenwashingiem

Nawet 80 proc. sklepów internetowych, stron internetowych i reklam zawiera informacje o wpływie produktów na środowisko – wynika z danych KE....

Ørsted publikuje plan działań dla europejskiej energetyki wiatrowej na morzu

Globalna firma Ørsted opublikowała raport "Morska energetyka wiatrowa na rozdrożu", w którym przedstawia kompleksowy plan działań mający na...

Ożywienie OZE obniżyło ceny energii

W marcu średnia cena energii na Rynku Dnia Następnego (SPOT) wyniosła 90,97 EUR/MWh, co oznacza spadek o 30,21%...

Ministerstwo Klimatu i Środowiska startuje z innowacyjną kampanią edukacyjną o bioróżnorodności

Tuż przed Światowym Dniem Chomika, przypadającym 12 kwietnia, Ministerstwo Klimatu i Środowiska uruchomiło kampanię edukacyjną „Bioróżnorodnie połączeni", skierowaną...