Politechnika Śląska poszerza współpracę z firmą Intel

Czas1 min

22 listopada 2023 r. przedstawiciele firmy Intel gościli na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Głównym powodem tej wizyty było podpisanie listu intencyjnego nt. dalszej współpracy z władzami Politechniki Śląskiej oraz zaprezentowanie oferty rozwoju kariery w strukturach firmy.

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej już od kilku lat aktywnie współpracuje z firmą Intel. Efektem tej współpracy jest uruchomienie wspólnego kierunku kształcenia oraz utworzenie nowoczesnych laboratoriów w katowickim kampusie Politechniki Śląskiej. W związku z podpisanym dziś listem intencyjnym, obydwie strony zadeklarowały, że wspólne działania w najbliższym czasie będą się poszerzać.

– Umowa dotyczy tej części działalności firmy, która jest związana z produkcją procesorów. Chcemy współpracować z firmą w zakresie kształcenia kadry, ale także prowadzenia procesów badawczych – powiedział prof. dr hab. inż. Janusz Kotowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Śląskiej.

– Współpraca z Politechniką Śląską niesie za sobą wiele korzyści zwłaszcza dla studentów. Oni już w czasie studiów biorą udział w wykładach i warsztatach z ekspertami – praktykami związanymi na co dzień z naszą firmą, więc łatwiej im będzie odnaleźć się w pracy w tym środowisku – dodał Bartosz Ciepluch, General Manager Intela w Polsce.

W dniu podpisania umowy na Wydziale AEI Politechniki Śląskiej odbywał się także dzień otwarty z Intelem, podczas którego studenci mogli brać udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez ekspertów z firmy Intel, a także mieli szansę dowiedzieć się, jak wygląda oferta praktyk i staży w firmie.

– Na kierunku mikroinformatyka systemów cyfrowych kształcimy ekspertów, którzy mogą liczyć w przyszłości na zatrudnienie w firmie Intel. Podczas takich dni, jak dziś, chcemy pokazać, jakie szanse rozwoju zawodowego na nich czekają – dodał dziekan Wydziału AEI prof. dr hab. inż. Dariusz Kania.

Podczas dnia z Intelem, studenci brali udział m.in. w warsztatach z zakresu sieci neuronowych, cyberbezpieczeństwa i programowania.

Źródło: Politechnika Śląska