Roltec zbuduje pierwszą w Polsce fabrykę cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych

Roltec już 2024 r. planuje uruchomienie pierwszej w Polsce fabryki cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych w technologii CIGS. Stopień zaawansowania prac laboratoryjnych w Roltec pozwolił na rozwijanie produkcji ogniw CIGS na dużą skalę, z zachowaniem najwyższych standardów jakości i powtarzalności.

Wart 250 mln zł projekt obejmuje budowę i uruchomienie zakładu produkcyjnego paneli fotowoltaicznych, w tym hali produkcyjno-magazynowej z aneksem technologicznym i częścią socjalną oraz budynku biurowego wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną. Zakład ma mieć moc wytwórczą na poziomie 50 MW rocznie. Dzięki inwestycji powstanie 250 miejsc pracy.

Panele fotowoltaiczne o wysokiej sprawności produkowane we wrocławskiej fabryce będą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku odnawialnych źródeł energii. Pragniemy realizować naszą Misję tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości. Wierzymy, że nasza strategia biznesowa i inwestycyjna wpisze się w ramy Polityki Zrównoważonego Rozwoju ONZ i UE, pozostając na stałe podstawą naszego podejścia do rozwoju i praktyk operacyjnych.

Niemiecka technologia (Solibro GmbH) wdrażana i stale udoskonalana w Roltec pozwala na komercjalizację rewolucyjnego produktu, który będzie miał znaczącą przewagę w każdym z aspektów (cena, szybkość i łatwość montażu, wydajność, gwarancja, estetyka) nad ogniwami krzemowymi.

Źródło: Roltec